Seimas
Opozicinės Darbo partijos bei partijos “Tvarka ir teisingumas” frakcijos atsisako į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją (EPK) deleguoti naujus narius vietoj darbą joje sustabdžiusių politikų, kol etikos sargams vadovaus socialdemokratas Algimantas Salamakinas.
“Mes neturime pagrindo nieko keisti. Jeigu A.Salamakinui nepatinka vienas ar kitas narys, tai jo problema – ne mūsų”, – ketvirtadienį BNS sakė Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys.
Seimo “tvarkiečių” lyderis Valentinas Mazuronis teigė per opozicinių frakcijų vadovų pasitarimą ketvirtadienį pasiūlęs rotuoti visus EPK narius, pradedant pirmininku.
“Šioje situacijoje reikia keisti ir pirmininką. Naujų žmonių į komisiją be bendros rotacijos, be A.Salamakino rotacijos, nedeleguosime”, – BNS sakė V.Mazuronis.
Jis pasiūlė, kad naujus narius į EPK parinktų kitos frakcijos, kad komisijoje dirbų žmonės, “nejaučiantys vienas kitam alergijos”.
“Tvarkietis” Egidijus Klumbys antradienį paskelbė, kad be jo darbą EPK stabdo jo frakcijos kolegė Onutė Valiukevičiūtė, Krikščionių partijos frakcijos narė Donalda Meiželytė-Svilienė, “darbietis” Mečislovas Zasčiurinskas ir Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Konstantas Ramelis. Jie teigė esantys nepatenkinti A.Salamakino vadovavimu EPK, priekaištavo dėl šališkumo, politinių užsakymų vykdymo, politikavimo.
Opozicijos lyderis socialdemokratas Algirdas Butkevičius trečiadienį susitikęs su Seimo pirmininke Irena Degutiene pranešė siūlysiąs opozicinių frakcijų vadovams į EPK deleguoti naujus narius vietoj narystę komisijoje sustabdžiusių parlamentarų.
Jis teigė, kad A.Salamakino atleidimo iš EPK pirmininkų klausimas nesvarstomas, nors anksčiau A.Salamakinas yra parašęs atsistatydinimo pareiškimą. Opozicijos lyderis pabrėžė, kad kovo mėnesį priėmus Seimo Statuto pataisas turėtų būti sudaryta naujos sudėties EPK.
Lapkričio pabaigoje Seimas po pateikimo yra pritaręs Statuto pataisoms dėl naujų EPK sudarymo principų. Pagal šį projektą, siūloma grįžti prie anksčiau galiojusios tvarkos, kai atstovus į EPK delegavo ne frakcijos, o tam tikras skaičius parlamentarų.
Numatyta, kad kandidatą į EPK gali pasiūlyti ne mažiau kaip 15 Seimo narių. Komisija būtų sudaroma iš 9 parlamentarų.
Dabar narius į EPK deleguoja parlamentinės frakcijos priklausomai nuo jų dydžio. Komisiją sudaro 14 narių.