Konfliktas
Dėl veiklos Lietuvoje nesutarę ir galiausiai kompromisą radę verslo partneriai – Vokietijos koncernas ECE ir savo akcijas jam parduodantis kitas Vilniaus prekybos ir pramogų centro “Ozas” akcininkas, Lietuvos koncernas “Icor” (buvęs “Rubicon Group”) teisme ginčijosi dėl to, kas turėtų vadovauti centrą valdančiai įmonei. “Icor” vokiečius kaltino dėl 88,8 mln. litų “Ozo” nuostolių.
Lietuvos apeliacinis teismas praėjusį ketvirtadienį nušalino iš “Ozo” vadovo pareigų advokatą Andrių Marapolskį ir panaikino 88,774 mln. litų vertės “Ozančio” vykdomojo direktoriaus Wilhelmo Wellnerio (Vilhelmo Velnerio) ir valdybos narių Henningo Eggerso (Heningo Egerso) ir Karlo Thomaso Armbrusto (Karlo Tomaso Ambrusto) turto areštą, rašoma teismo nutartyje.
“Ozantis” ir Vokietijos turto valdymo ir investicijų bendrovė “Arosa” apskundė Vilniaus apygardos teismo rugsėjį priimtą nutartį, kuria buvo areštuotas turtas.
“Icor” apygardos teismui teigė, jog “Ozą” valdančios įmonės valdyba neteisėta, prašė atšaukti jos vadovą ir laikinai paskirti “Icor” nurodytą advokatą jos turto administratoriumi. “Icor” teismą tikino, jog dėl Vokietijos koncerno atstovų “neveikimo” bendrovė patiria itin didelių nuostolių.
Vilniaus apygardos teismas nurodė, kad iš “Ozančio” liepos 22 dienos valdybos posėdžio protokolo matyti, jog įmonėje kilo nesutarimai, dėl kurių nepriimami įmonei svarbūs sprendimai. Todėl teismas patenkino “Icor” prašymą.
Tačiau Apeliacinis teismas praėjusį ketvirtadienį patenkino “Arosa” ir W.Wellnerio skundus dėl jiems pritaikytų laikinųjų apsaugos priemonių. “Arosa” teismui teigė, jog advokato A.Marapolskio paskyrimas vieno didžiausių Lietuvoje prekybos ir pramogų centro vykdomuoju direktoriumi prieštaravo “protingumo ir teisingumo principams”, be to, advokatas “yra itin prieštaringai vertinamas visuomenės”.
Apeliacinis teismas nusprendė, jog žemesnės instancijos teismo sprendimas areštuoti minėtų asmenų turtą buvo “neproporcingos siekiamiems tikslams”, o advokato paskyrimas į įmonės vadovo postą neatitiko “bendrųjų teisės principų”.
“Icor” teigė, jog “Ozančio” grynieji nuostoliai pernai siekė 75,867 mln. litų, todėl esą pagrįstai galima daryti prielaidą, jog W.Wellneris netinkamai vykdė savo pareigas, nesiekė peržiūrėti ekonomiškai nenaudingas 2007-ųjų gegužę sudarytas centro statybų bei centro valdymo sutartis. Dėl šių sutarčių “Ozas” esą patyrė 24,307 mln. litų veiklos nuostolių, o “Ozančio” turtas sumažėjo 64,467 mln. litų.
Vokietijos kompanija ECE pirmadienį pranešė, jog iš “Icor” už neskelbiamą sumą įsigijo likusius 50 proc. prekybos ir pramogų centro “Ozas” akcijų ir dabar valdo 100 proc. jo kapitalo. Pasak neoficialių šaltinių, akcijos parduotos ne už simbolinę kainą, o radus kompromisinį sprendimą.
Rugsėjo pabaigoje žiniasklaida skelbė, kad Vokietijos “ECE Projektmanagement” už 10 kartų mažesnę nei investuota kainą spaudė lietuvius perleisti finansinių sunkumų turinčio “Ozo” akcijas. Pastarieji neatmetė, kad gali kreiptis į teismą.
Apie 188 tūkst. kvadratinių metrų ploto “Ozas” atidarytas pernai rugpjūtį, investicijos į jį siekė 588 mln. litų, iš kurių pusę skyrė ECE, kitą dalį – koncernas “Icor”.