Muzika
Palanga priprato būti keiksnojama dėl saldoko muzikinio fono, ir kasmet vasarai išaušus lengva įsitikinti, kad formalūs paburnojimai kavinių savininkams – kaip nuo žąsies vanduo. Tačiau ar teisūs banaliomis melodijomis besipiktinantys inteligentai, aiškinantys, jog kitokios muzikos kurorte apskritai nėra?
Sezono topas – populiarioji klasika
Sigita Staškevičienė, jau ketverius metus vadovaujanti “Ramybės” kultūros centrui, prisipažįsta darbo pradžioje pasvajoti tegalėjusi, jog atlikėjai patys į klubą siūlytųsi, o jai tereikėtų atsirinkti verčiausius. Šiandien darbas panašiai ir atrodo: vasarą “Ramybėje” renginiai vyksta kasdien, savaitgaliais – net po keletą per dieną.
Sostinės verslininkams priklausanti “Ramybė” Palangoje garsėja kaip vilnietiškos kultūros centras. Direktorė pagalvojusi konstatuoja, kad ir atlikėjai į jos vadovaujamą klubą paprastai vyksta iš sostinės, ir tarp publikos dažnai pamatysi vilniečių veidų. Bet džiaugiamasi ir nuolatiniais lankytojais iš Palangos bei netoliese esančių Žemaitijos miestelių, kuriems į sostinę važiuoti dėl spektaklio ar koncerto būtų tiesiog per toli.
O štai siūlomos muzikos stilius “Ramybėje” pastaraisiais metais keitėsi: nuo anksčiau vyravusių džiazo, roko muzikos koncertų pereita prie šiuo metu madingos populiariosios klasikos. “Gaila, bet džiazas Palangoje (o gal visoje Lietuvoje?) praranda publiką, tokie koncertai lankomi vis prasčiau. Televizijos prodiuseriai padarytų visuomenei gerą darbą, išleidę į ekranus ir džiazo muzikantams skirtą projektą. Juk po “Triumfo arkos” sėkmės populiariosios klasikos atlikėjai publikos trūkumu skųstis tikrai nebegali”, – tvirtina S.Staškevičienė.
Tą vakarą, kai kalbėjomės, “Ramybėje” skambėjo kompozitoriaus Astoro Piazzollos tango operita “Marija iš Buenos Airių”. Pamatyti scenoje “gyvų” Onos Kolobovaitės ir Eugenijaus Chrebtovo prigužėjo beveik pilnas 170 vietų (su amfiteatru) turintis klubas. Tai, kad 30–50 Lt kainuojantys bilietai vasarotojams nėra neįkandami, rodo ir gerai “Ramybėje” lankomi teatrų spektakliai.
Į Gintaro muziejų kvies kamerinė muzika
Tuo tarpu Vasaros estradoje bei Gintaro muziejuje koncertų sezonas dar tik įsibėgėja. Vasaros estradą administruojančios įmonės “Concert service” atstovas Mantas Četkauskas sako, kad apie žiūrovų (ir jų piniginių) nuotaikas galės kalbėti nebent rudenį, nes Palanga galutinai “išsijudina” tik liepos viduryje. Žiūrovų skaičius priklauso tiek nuo oro (blogu renginiai lankomi geriau), tiek nuo bendro kurorte atostogaujančių poilsiautojų srauto. Tačiau 1400 vietų turinti Vasaros estrada, norėdama pritraukti kuo daugiau lankytojų, priversta orientuotis į popkoncertus: kol kas labiausiai domimasi iš TV ekranų pažįstamų Irūnos ir Mariaus Jampolskio, Radži bei niekad neatsibostančio Stasio Povilaičio pasirodymais.
O į Gintaro muziejų kamerinės muzikos gerbėjus netrukus pakvies tradiciniai festivaliai “Palangos vasara” ir “Nakties serenados”. Nors jų programos dėl striukų sąmatų gerokai trumpesnės, nei anksčiau būdavo įprasta, tačiau saulei leidžiantis Botanikos parke vėl aidės klasikos melodijos.
15 šios vasaros koncertų Palangoje