2011 Sausio 01

Verslas

Ilja Laursas, žmogus, keičiantis pasaulį

veidas.lt

Krizės metai lietuvio verslininko bendrovei lėmė pelną ir apdovanojimus.

Šiemet JAV Baltijos fondas mobiliųjų aplikacijų bendrovės “GetJar” steigėją ir vadovą Ilją Laursą išrinko geriausiu Baltijos šalių verslininku. Pasaulio ekonomikos forumas (PEF) jam suteikė technologijų pionieriaus titulą. Beje, PEF šį įvertinimą skiria pasauliniu mastu veikiančioms įmonėms, o vienas reikalavimų – kompanija ar technologija turėtų keisti viso pasaulio gyvenimą, ekonomiką, verslą.
Tarp ankstesnių šio prestižinio vardo gavėjų – tokios kompanijos, kaip “Facebook”, “Google”, “Twitter”, “Adobe”. O iš autoritetingo žurnalo “Time” I.Laursui šiemet atėjo dar vienas jo pripažinimo ženklas – “GetJar” pateko į dešimtuką naujų kompanijų, kurios pakeis žmonių gyvenimą.

Savo srityje – antri pasaulyje
“Šie metai mums buvo labai sėkmingi. Ketverius metus išlaikydavome didelį augimo tempą – maždaug triskart kasmet kildavo ir apyvarta, ir atsisiuntimų skaičius. Pernai buvo kilę abejonių, ar krizė nepakenks, tačiau nuogąstavimai nepasiteisino – visus rodiklius šiemet smarkiai padidinome”, – džiaugiasi I.Laursas.
Prieš penkerius metus įsteigta “GetJar” mobiliųjų aplikacijų platinimo srityje yra antra pasaulyje po “Apple”, pralenkdama tokias garsenybes, kaip “Nokia” ar “Google”. “Nepaisant to, kad tokie dideli konkurentai, kaip “Google”, “Nokia”, “Apple”, plėtė analogiškas paslaugas, labai konkurencingoje nišoje pavyko išsilaikyti antroje vietoje po “Apple”, – šių metų sėkmės rodiklius vardija I.Laursas.
Idėjų sparčiausiai besiplečiančioje verslo srityje “GetJar” turi labai daug. “Tačiau suvokiau, kad kuo daugiau kažko darai, kuo daugiau išteklių skiri skirtingiems produktams, tuo mažiau gali padaryti, nes kad kažką padarytum itin gerai, reikia į tai labai susikoncentruoti”, – sako I.Laursas.
Vos įsisteigusi “GetJar” galėjo sau leisti “pažaisti” ir su videotechnologijomis, ir su komunikacijos technologijomis, ir su žaidimais, o šiuo metu ji visiškai susikoncentravusi tik į mobiliųjų aplikacijų platformą.
“Manome, kad jų svarba, dinamika, perspektyvos, rinkos dalis labai panaši kaip ir interneto svetainių, pasirodžiusių prieš dvidešimt metų. Tai milžiniška rinka. Pagal tris skirtingus nepriklausomus vertinimus, ši rinka per trejus metus turėtų pasiekti apie 30–50 mlrd. JAV dolerių – o tai daugiau negu visa muzikos industrija, įskaitant muzikos pardavimą, įrašų kompanijas ir pan.”, – teigia I.Laursas, pridurdamas, kad “GetJar” labai pasisekė, nes jie šioje rinkoje – vieni pagrindinių žaidėjų.
“GetJar” šiuo metu savo veiklą labiausiai sukoncentravusi JAV padalinyje. Ir neatsitiktinai: amerikietiško programinio tiriamojo darbo kokybė labai aukšta, be to, šios srities rinka sukoncentruota JAV. Artimiausiu metu “GetJar” atstovybes bus įsteigtos ir Indijoje bei Singapūre.

Kuo “GetJar” sėkmė – sėkmė Lietuvai
“Visur kalbėdamasis su politikais, verslininkais ar kitais žmonėmis, Lietuvą vadinu savo akcininke. Čia “GetJar” gimė, didžiausias kapitalas joje – lietuviškas. Jei kompanija augina savo vertę, vadinasi, augina ir akcininkų vertę. Todėl augant “GetJar” Lietuvos vertė taip pat didėja – per mokesčius, kurie įsilieja į valstybės biudžetą, į pensijų mokėjimą, per darbo vietų gausinimą. Bet kokia sėkmė verčiama į tam tikrą piniginę naudą”, – skaičiuoja I.Laursas.
Dar svarbesnė jam atrodo kita, mažiau matoma nauda Lietuvai. “Vadybos srityje Lietuvos kompanijos gali daug ko pasimokyti iš JAV. JAV vieno statistinio žmogaus darbo produktyvumas keturiskart didesnis nei Lietuvoje. Kol nepasieksime tokio produktyvumo, negalime norėti, kad ir atlyginimai būtų tokie kaip JAV. O darbo produktyvumas priklauso nuo darbo organizavimo. Lietuvoje šios patirties dar trūksta, tad kaip vieną kompanijos funkcijų matau diegti garsaus Silicio slėnio valdymo modelį Lietuvoje”, – planuoja I.Laursas.
Vien dėl įdiegtos modernios vadybos sistemos, teisingų darbo vertinimo principų per metus “GetJar” Lietuvos padalinio darbuotojų produktyvumas padvigubėjo.
“Diegti vakarietiškus labai produktyvius vadybos principus Lietuvoje – labai svarbi mūsų funkcija. Kaip sako kinai, duok man žuvį – būsiu sotus visą dieną, išmokyk mane žvejoti – būsiu sotus visą gyvenimą. Mokėdami mokesčius duodame Lietuvai, kad šiandien galėtų pavalgyti pensininkai, o žinių atvedimas į Lietuvą – ilgalaikė ir svarbesnė funkcija”, – įsitikinęs pasaulyje pripažintas Lietuvos verslininkas.
Beje, I.Laursas stengiasi kuo dažniau lankytis Lietuvos mokyklose ir universitetuose. “Man artima rytietiška filosofija, kuri moko, kad žmogus turi gyventi subalansuotą gyvenimą. Noriu dalytis patirtimi. Tai didelis vidinis pasitenkinimas, kai matai, kad gali pakeisti kitų gyvenimą, padėti kažką pasiekti”, – apibendrina I.Laursas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...