“Statistika rodo, kad Palangoje situacija yra stabili. Visų įvykių kategorijų skaičius 2010 metais ir 2011 metų pirmąjį pusmetį užregistruotas panašus, o palyginti su 2009 metais, padėtis tikrai yra geresnė”, – rašoma Palangos policijos komisariato pranešime spaudai.
Kurorto pareigūnai sako, kad kriminogeninė situacija mieste nuolat stebima ir analizuojama. Pagal pranešimus ir įvykius koreguojami patrulių maršrutai, pasitelkiama miesto vaizdo stebėjimo sistema.
“Policija ne visada gali atsirasti įvykio vietoje per keletą minučių nuo gauto pranešimo, o žmonių iš karto kylantis nepasitenkinimas ir priekaištai pareigūnams rodo mūsų visuomenės dar vis mažą toleranciją. Saugus poilsis priklauso pirmiausia nuo asmeninio pavyzdžio: elgtis drausmingai, linksmintis su saiku, pagelbėti asmeniui, kuriam būtina pagalba, atsakingai saugoti savo turtą, o tada ir policijai, ir visiems poilsiautojams vasara ir jūra atneš tik geras emocijas”, – teigia Palangos policininkai.
Jie sako, kad ekonominis sunkmetis ir skiriamos lėšos visuomenės saugumui užtikrinti pakoregavo policijos pajėgų skaičių, todėl keitėsi ir pareigūnų darbo organizavimas. Anksčiau buvo daugiau matomų uniformuotų policijos pareigūnų, dabar daugiau dėmesio skiriama neviešam patruliavimui, kurį vykdo kriminalinės policijos ir prevencijos padalinių pareigūnai. Jie fiksuoja prekybos alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais pažeidimus, kontrabandos atvejus, operatyviai reaguoja į šiurkščius administracinius teisės pažeidimus, nusikalstamas veikas.
Tarnybos metu mobilieji policijos patruliai vykdo tarnybos užduotis ne vienoje vietoje, o nustatytais maršrutais užtikrina viešąją tvarką, vykdo policines priemones, eismo saugumo kontrolę bei kitas užduotis. Taip pat policijos pajėgos reaguoja į miesto vaizdo stebėjimo kameromis fiksuotus teisėtvarkos pažeidimus ar bręstančių konfliktų užuomazgas.
Savaitgalį portalas diena.lt paskelbė, kad įkaušę poilsiautojai, muštynės, mosavimas peiliais, lūžusios nosys ir praskeltos galvos tapo naktinio kurorto rutina. Esą tvarką užtikrinti turinčių policijos pareigūnų reikia ieškoti kaip gintaro jūroje, o agresyviems asmenims raminti pasitelkiami ir klubų apsaugininkai.
Į Palangos policijos komisariato areštinę vasaros naktimis atvežama iki 20 žmonių. Daugiausia jų atvežama savaitgaliais. Didžioji dalis pažeidėjų būna neblaivūs.
Dėl triukšmo Palangos policija per parą sukaukia 6-8 pranešimų. Per parą Palangos policija sulaukia 5-10 pranešimų dėl muštynių.