2011 Balandžio 15

Japonija

Imperatorius apsilankė nuniokotame regione

veidas.lt

Japonijoje itin gerbiamas šalies imperatorius ketvirtadienį pirmą kartą apsilankė žemės drebėjimo ir cunamio nuniokotame regione.

Ši kelionė surengta augant nusivylimui dėl valdžios nesugebėjimo suvaldyti krizę branduolinėje jėgainėje, kurią išvedė iš rikiuotės prieš kiek daugiau nei mėnesį įvykusi dviguba stichinė nelaimė.

Nors krizė vis dar tęsiasi, radiacijos lygis sumažėjo, todėl policininkai, vilkintys baltus apsauginius kostiumus ir užsidėję apsauginius akinius bei mėlynas pirštines, pradėjo žuvusiųjų paieškas tarp storu dumblo sluoksniu padengtų nuolaužų dešimties kilometrų spinduliu aplink avarijos ištiktą Fukušimos I-ąją elektrinę.

Pareigūnai mano, kad po nuolaužomis gali būti iki tūkstančio žuvusių žmonių kūnų. Manoma, kad kovo 11 dieną įvykusi katastrofa nusinešė daugiau nei 26 tūkst. gyvybių, tačiau iki šiol pavyko aptikti tik maždaug 13 500 aukų.

Asahyje, kur per stichinę nelaimę žuvo 13 žmonių ir buvo apgriauti maždaug 3 tūkst. namų, imperatorius Akihito (Akihitas) su žmona Michiko (Mičiko) galėjo pirmą kartą savo akimis įvertinti nuniokojimų mastą. Jie liūdnai nužvelgė tuščią žemės sklypą, kur anksčiau stovėjo gyvenamasis namas, ir pamėgino paguosti evakuotus gyventojus, kurie glaudžiasi dviejose laikinose prieglaudose.

Imperatoriškoji pora atsisėdusi ant kilimėlių tyliai pabendravo su katastrofą išgyvenusiais žmonėmis, kurie, braukdami skruostais riedančias ašaras, lenkėsi jiems dėkodami už parodytą užuojautą.

Vienas Dauno sindromu sergantis žmogus, kuriam dėl ligos sunku kalbėti, mažoje užrašų knygutėje parašė: “Nenuleisiu rankų”, ir parodė tai imperatoriui bei imperatorienei.

Asahis yra už maždaug 85 kilometrų į rytus nuo Tokijo.

Japonijoje beveik 140 tūkst. žmonių vis dar glaudžiasi laikinose prieglaudose, nes neteko savo namų arba buvo priversti juos palikti dėl radiacijos pavojaus.

77 metų Akihito po praėjusį mėnesį šaliai smogusios katastrofos mėgino paguosti sukrėstą tautą. Praėjus kelioms dienoms po nelaimės jis per televiziją kreipėsi į šalies visuomenę ir aplankė iš savo gyvenamųjų vietų į Tokiją perkeltus žmones.

Artimiausiomis savaitėmis imperatorius ketina apsilankyti ir kituose nuo drebėjimo ir cunamio nukentėjusiuose rajonuose šalies šiaurės rytinėje pakrantėje.

Šią savaitę Japonija pripažino Fukušimos atominę jėgainę ištikusią avariją grėsmingiausiu septynių balų branduoliniu incidentu. Iki šiol tokiu laikyta tik 1986 metų Černobylio katastrofa.

Vis dėlto iš Fukušimos jėgainės, esančios už maždaug 240 kilometrų į šiaurę nuo Tokijo, atmosferoje pasklidusių radioaktyvių teršalų kiekis sudaro tik apie 10 proc. Černobylio avarijos taršos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...