4-5 metukai
Susierzinimo priepuoliai ar netgi įniršis yra neatsiejama mažylio vystymosi ir augimo dalis. Tėveliams svarbu žinoti, kaip tokius priepuolius malšinti, o svarbiausia – jų išvengti.
Įsivaizduokite įprastą situaciją: vaikštote su mažuoju parduotuvėje ir šis staiga pamato žaislą, kurio tuoj pat užsigeidžia. Net nepajuntate, kaip atsiduriate įniršio audros epicentre. Praeiviai žiūri į iškeltą jums sceną, o jūs neturite kur dėti akių iš gėdos. Ar galėjote šios nemalonios scenos išvengti ir kokiomis priemonėmis?
Kodėl kyla įniršis?
Įniršis – tai vaiko nusivylimas ir susierzinimas, kurį iššaukia nemalonūs fiziniai, protiniai arba emociniai pojūčiai. Fiziniai pojūčiai šiuo atveju – tai badas ir troškulys. Protiniai – tai per sunki mažyliui duota užduotis, negebėjimas žodžiais išreikšti savo minčių. Tuo tarpu emociniais pojūčiais mažylis gali spekuliuoti. Koks bebūtų nemalonus jausmas, jis gali kurstyti mažylio pyktį, kuris galų gale prasiveržia įniršio priepuoliu.
Kaip suvaldyti įniršį?
Įniršio epicentre
Geriausia taktika – apsimesti, kad tai jūsų neveikia. Jeigu praradote kantrybę, vaiką apšaukėte, arba priešingai – išpildėte jo reikalavimus, mažyliui tik dar kartą patvirtinote, jog jo pasirinkta taktika teisinga ir jis gavo, ko norėjo.
Užėjus priepuoliui namuose, reikia kuo ramiau palaukti, kol jis baigsis, o vėliau jam paaiškinti, jog norams išreikšti geriau naudoti žodžius, o ne pyktį. Ignoruokite įniršio priepuolį ir viešoje vietoje, kad ir kaip norėtumėte greičiau jį užgniaužti…