2012 Gruodžio 24

Gintaras Sarafinas

Ir lietuviai gali užsikrėsti optimizmo virusu

veidas.lt


Neįtikėtina, bet 43,4 proc. apklaustų lietuvių teigia, kad 2012 metai jiems buvo sėkmingi, ir tik 4,4 proc. – kad nesėkmingi.

Iš esto, net jeigu jį surištum ir net jeigu kankintum, vis tiek neišgirsi, kad jis blogai gyvena ar kad Estijai dabar sunkūs laikai, o lietuvis net ir prie vaišių stalo, net ir su taure šampano rankose priverks pilną kambarį.
Tiesa, pamačius naujausios sociologinės apklausos rezultatus pasirodė, kad šis pašmaikštavimas jau šiek tiek pasenęs arba pernelyg hiperbolizuotas, nes tyrimas apie žmonių nuotaikas nustebino, ir gana stipriai. Žinoma, atsiras priekabiaujančiųjų, kad apklausa atlikta tik didmiesčiuose, bet juk juose gyvena daugiau nei trečdalis Lietuvos gyventojų ir jų nuomonė taip pat svarbi.
Iš “Veido” užsakymu tyrimų bendrovės “Prime consulting” atliktos apklausos sužinome, kad net 43,4 proc. apklaustųjų 2012 metai buvo sėkmingi, o nesėkmingais juos laiko tik 4,4 proc. respondentų. Kiek daugiau nei pusei šie metai buvo vidutiniški. Žinant lietuvio būdą, tokie rezultatai atrodo daugiau nei fantastiniai, liudijantys, kad ir lietuviai gali užsikrėsti optimizmo virusu, ir jie gali pasidžiaugti savo bei kitų sėkme. Ir tų besidžiaugiančiųjų daugėja.
Kodėl taip teigiame? Todėl, kad panašią apklausą “Veidas” buvo užsakęs prieš metus ir tada sėkmingais metais pasidžiaugė 27,8 proc. respondentų, 41,4 proc. teigė, jog metai jiems buvo vidutiniški, o daugiau nei 30 proc. apklaustųjų metus įvertino kaip nesėkmingus. Taigi tendencija akivaizdi.
Beje, ir apie ateinančius metus lietuviai nekalba kaip apie apokaliptinius. Iš sociologinio tyrimo paaiškėjo, kad sunkesnių, nei buvo šie, 2013-ųjų tikisi tik 21,8 proc. respondentų, o 43,6 proc. mano, kad ateinantys metai bus lengvesni nei praėjusieji, dar 34,6 proc. 2013-ųjų tikisi panašių į 2012-uosius. Iš tiesų daug kas priklauso nuo įsikalbėjimo. Jei burnosi, jog viskas blogai, o aplinkui tik purvas, tai taip ir bus, o jei kasdien pats sau įsipūsi optimizmo ir aplinkinius uždegsi, jau netrukus imsi suvokti, kad ir Lietuvoje gyventi labai gera.
Pastaraisiais mėnesiais sutinku gana nemažai žmonių, kurie gyvena pagal principą “pozityvas visada geriau už negatyvą”. Ir jie vis rečiau krinta iš konteksto. Iš pradžių savo pareiškimais, kad Lietuva – puiki šalis gyventi, dirbti, kurti ir poilsiauti, kiek suglumina, bet vėliau tokiomis mintimis užkrečia aplinkinius, ir iš renginio išeini kažkoks pakylėtas, o ne apsunkęs nuo visų valstybinių problemų ir nuo negatyvumo paženklintų veidų.
To pakylėjimo, ištrūkimo iš rutinos bei nuolatinio teigiamų aspektų ieškojimo ir norsi palinkėti “Veido” skaitytojams. Kadangi gauname nemažai skaitytojų laiškų, jau žinau, kad dalis paragintų mus pačius to sau pasilinkėti, nes esą “Veide” per daug kritikos ir negatyvumo. Taigi ir sau to linkime. Galbūt politikoje ar versle pozityvumo paieškos 2013-aisiais bus sunkokos (nes naujoji valdžia savo darbą pradėjo nuo neskanių ekscesų, o ekonomikoje analitikai mato neramių ženklų ir prastina savo prognozes), tačiau su “Veido” švietimo, mokslo, sveikatos, kultūros, visuomenės rubrikomis kitąmet tikrai perskaitysite daugiau pozityvių žinių ir pasakojimų apie daug gero padariusius žmones.

Daugiau šia tema:
Kiti straipsniai, kuriuos parašė Gintaras Sarafinas:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. suomis suomis rašo:

    Paskaičius straipsniuką, tikrai susidaro įspūdis, kad lietuviai yra Pabaltijo italai. Tiek daug, NEPAMATUOTO optimizmo ir saviplakos. :)


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...