2013 Rugpjūčio 27

Irkluotojai vasarą palydės svarbiausiais sezono startais

veidas.lt


Pergalių nepašykštėjusią vasarą mūsų irkluotojai išlydės kovodami pasaulio pirmenybėse.

Ir akademinių valčių, ir baidarių bei kanojų irkluotojų vasaros pabaigoje laukia svarbiausios sezono varžybos: trys lietuvių valtys dalyvaus rugpjūčio 25–rugsėjo 1 d. Pietų Korėjoje vyksiančiame pasaulio irklavimo čempionate, dar arti dešimties mūsų šalies baidarių ir kanojų irkluotojų dėl teisės vadintis stipriausiais planetoje stos į kovą rugpjūčio 27–rugsėjo 1 d. Vokietijos Duisburgo vandens kanaluose.

Didelių pergalių vasara
Pats skambiausias mūsų šalies irkluotojų pergalių akordas šią vasarą atskriejo iš Kazanės. Kaimyninės Rusijos mieste vykusioje studentų universiadoje Lietuvos atstovai iškovojo dešimt medalių. Net šešis jų, ir visus auksinius, pelnė irklo meistrai: auksu pasipuošė porinės dvivietės įgulos Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė, Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris bei vienvietininkas Mindaugas Griškonis. Prie jų tris tokios pat prabos apdovanojimus pridėjo kanojininkai: du aukso medalius iškovojo Jevgenijus Šuklinas, vieną – Ignas Navakauskas.
Dar reikėtų priminti, kad Lietuvos atstovams itin sėkmingai susiklostė birželį vykusios Senojo žemyno pirmenybės: Portugalijoje trečiąkart čempiono titulą iškovojo J.Šuklinas, Ispanijoje kaip porinės dvivietės įgula debiutavusios D.Vištartaitė su M.Valčiukaite taip pat pasipuošė Europos čempionių auksu, o R.Maščinskas su S.Ritteriu pelnė sidabrą.
„Šios pergalės neatsirado iš niekur. Irkluotojai augo, tobulėjo – tai sunkus darbas ir labai ilgas procesas, bet kol neiškovojama pergalių, niekas tų sportininkų nemato ir nepažįsta, – jokių stebuklų čia neįžvelgia Lietuvos irklavimo federacijos (LIF) generalinė sekretorė Inga Daukantienė, primenanti, kad dėl įvairių nepriteklių, ypač pirmaisiais nepriklausomybės metais, praradome nemažai gabių sportininkų, o geram irkluotojui išugdyti neretai ir dešimtmečio nepakanka. – Turi gerai veikti daug pasirengimo grandžių, vien sportininko ir trenerio jau nebepakanka – būtina turėti gerą inventorių, irklavimo bazių, svarbus netgi klimatas, todėl mūsų sportininkams būtina vykti treniruotis į šiltus kraštus. Vienas treneris dabar irgi lauke ne karys. Jam turi talkinti ne tik medikas, mokslininkas, biochemikas, bet ir IT specialistas, reikalingas judesio kreivei po vandeniu apskaičiuoti, – vardija pašnekovė. – Irklavimas sparčiai tobulėja, todėl ir mes privalome neatsilikti.“

Kita medalio pusė
Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacijos (LBKIF) prezidentas Aleksandras Alekrinskis, paklaustas, ar po J.Šuklino pergalių pagerėjo baidarininkų ir kanojininkų treniruočių sąlygos, patikina, kad Lietuvoje jos nelabai tepasikeitė, bet lyderiai nepritekliais neturėtų skųstis. „Pagrindinė irkluotojų bazė Trakuose pamažu atnaujinama, o Visagine tas pats J.Šuklinas retai besitreniruoja – visą geriausio šalies kanojininko laiką suryja treniruočių stovyklos ir varžybos. Pavyzdžiui, šią vasarą Jevgenijui teko daug startų – prie pasaulio ir Europos čempionatų prisidėjo universiada, kurioje jis paskutiniai metai galėjo dalyvauti“, – paaiškina A.Alekrinskis.
Vykti į Kazanę Jevgenijų paskatino ir tai, kad kanojų irklavimas ne visada įtraukiamas į studentų žaidynių varžybų programą. Jau dabar žinoma, kad kitoje universiadoje šios sporto šakos neliks, todėl ir buvo apsispręsta pasunkinti šį sezoną bei sudalyvauti dar vienose papildomose varžybose.
Prieš pasaulio baidarių ir kanojų irklavimo čempionatą Duisburge geriausi mūsų šios sporto šakos atstovai treniravosi Latvijoje. Be J.Šuklino, latvišką Limbažių ežero vandenį skrodė kanojininkai Jevgenijus Miasniankinas ir Tomas Gadeikis bei dviviečių baidarių įgulos – Aurimas Lankas su Edvinu Ramanausku ir Ričardas Nekriošius su Andrejumi Olijniku. „Jau daug metų prieš pagrindinius sezono startus mūsų irkluotojai treniruojasi pas kaimynus latvius. Ir sąlygos ten geros, ir toli vykti nereikia“, – pasirinkimą motyvuoja A.Alekrinskis.
Pasaulio irklavimo čempionate Lietuvai atstovausiantys penki irklo meistrai – vienvietininkas M.Griškonis ir dvi porinės dvivietės įgulos D.Vištartaitė ir M.Valčiukaitė bei R.Maščinskas ir S.Ritteris, iki planetos pirmenybių likus beveik dviem savaitėms, įveikti aklimatizacijos ir toliau ruoštis pagrindiniam sezono startui kartu su treneriais ir masažuotoju išvyko į tolimąją Pietų Korėją.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...