Kasmet didėjant šildymo išlaidoms, vis daugiau Lietuvos gyventojų pareiškia norą atsisakyti centrinio šildymo. Į didžiųjų miestų savivaldybes su prašymu atsijungti nuo šios sistemos kasmet kreipiasi po 400–600 būstų savininkų.
Iš jų teigiamą atsakymą gauna vienetai. „Mano žiniomis, nuo centrinio šildymo sistemos per metus atsijungia keliolika vartojų, bet naujai prie šios sistemos prisijungusių vartotojų skaičius kasmet padidėja net 10 tūkst. (tai daugiausia nauji daugiabučiai), – tvirtina Lietuvos šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas. – Mano nuomone, atsijungti nuo centralizuoto šildymo neapsimoka, nes šildantis tokiu būdu mokama net pigiau, nei šildantis autonomiškai gamtinėmis dujomis. Štai įmonės „Balterma“ administruojamų namų Salomėjos Neries gatvėje Vilniuje gyventojai šildosi dujiniais katilais ir tai, kad moka 20 Lt pigiau, laiko išsigelbėjimu nuo pabaisos monopolininko. Tačiau nekreipiama dėmesio, kad sumos lyginamos su kiaurų, nerenovuotų pastatų šildymo sąskaitomis.“
Pasak ekspertų, leidimai atsijungti nuo centrinio šildymo sistemos išduodami itin retai todėl, kad davus tokį leidimą pažeidžiami daugiabučių namų kaimynų interesai, nebent atsijungtų visa laiptinė ar visas viršutinis aukštas. „Bet kokiu atveju – tai ne išeitis. Kur kas išmintingiau rinktis senų daugiabučių renovavimo kelią arba versti savo vietinę valdžią pereiti prie biokuru kūrenamų katilinių. Būtent tai ir mažina sąskaitas už šildymą“, – įsitikinęs „Vilniaus energijos“ atstovas Nerijus Mikalajūnas.
Tai vis ta dulkija su rubikonais, va jei Zoką būtų laiku pasodinę, garantuotai būtų prasidėję masiniai sutarčių su jais nutraukimai ir, to pasėkoje kristų kainos šilumai. O dabar
„Kur kas išmintingiau rinktis senų daugiabučių renovavimo kelią arba versti savo vietinę valdžią pereiti prie biokuru kūrenamų katilinių. Būtent tai ir mažina sąskaitas už šildymą“ Ką jis norėjo pasakyt? Ar kad valdžia neleidžia “Vilniaus Energijai” statyt biokuru kūrenamų katilinių ar kad valdžia turėtų jas “Vilniaus Energijai” ir pastatyti?