Biudžetinės įstaigos dėl neefektyvių pirkimų kasmet už mobilųjį ryšį permoka apie 26,6 mln. litų biudžeto lėšų, pranešė Viešųjų pirkimų tarnyba.
Tarnybos apklausos duomenimis, 236 įstaigos nurodė mokančios abonentinius (neprakalbamus) mokesčius, siekiančius vidutiniškai 24,18 lito už vieną SIM kortelę. Dar 28 įstaigos savo tiekėjams moka 0,15 lito siekiančius pokalbio sujungimo mokesčius už kiekvieną išeinantį skambutį.
“Tai – mokesčiai už orą, pinigų švaistymas”, – pranešime spaudai sakė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Žydrūnas Plytnikas.
Jo teigimu, ryšį įsigijus per Centrinę perkančiąją organizaciją (CPO), abonentiniai ir sujungimo mokesčiai nėra taikomi.
“Tele2″ viešųjų ryšių vadovas Andrius Baranauskas BNS sakė, kad, nepaisant to, kuris mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjas laimi konkursą, išlošia perkančioji organizacija.
“Jeigu organizuojami nepriklausomi, skaidrūs pirkimai per Centrinę perkančiąją organizaciją – nesvarbu, kas laimi, tačiau užsakovas gali gauti ir 1-2 centų kainą už pokalbio minutę”, – BNS sakė jis.
Apklausa atskleidė, kad organizacijos, ryšį pirkusios per CPO, už pokalbio minutę moka vidutiniškai po 0,03 lito savame tinkle ir 0,04 lito, skambindamos į kitus tinklus, o institucijos, viešuosius pirkimus organizavusios savarankiškai, nurodė ryšio operatoriams mokančios atitinkamai vidutiniškai 0,11 lito ir 0,16 lito už pokalbio minutę.
Pasak Ž. Plytniko, realus kainų vidurkis yra dar didesnis, nes už ryšį brangiai mokančios įstaigos vengė pateikti informaciją.
“Dauguma tų biudžetinių organizacijų, kurios 2009 metais nurodė mokėjusios po 0,75-0,30 lito už pokalbio minutę, 2010 metais iš viso nepateikė informacijos ir taip “pagerino” vidurkį”, – pabrėžė Ž.Plytnikas.
Pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, mobiliojo ryšio paslaugų pirkimą perkančiosios organizacijos turėtų skelbti rečiausiai kas trejus metus. Tačiau net 76 organizacijos nurodė besinaudojančios mobiliojo ryšio paslaugomis pagal neterminuotas sutartis.
Į Viešųjų pirkimų tarnybos prašymą pateikti išsamią informaciją apie mobilųjį ryšį atsiliepė 1100 organizacijų – daugiau nei ketvirtadalis visų perkančiųjų organizacijų.
Omnitelis nepermoka, naudojuosi 10m. jokiu nesamoniu.
Va Tele2 turi zmona- problemos pastoviai.!