Specialistai
Prognozuojama, kad jau po trejų metų Lietuva itin ryškiai pajus informacinių technologijų specialistų, kurių algų krizė Lietuvoje algų beveik nepalietė, trūkumą, mat mūsų aukštosios mokyklos šių specialistų kasmet parengia vis mažiau.
Informacinių technologijų įmonės pradeda sukti galvą, kaip paskatinti moksleivius rinktis technologijų studijas, trečiadienį rašo dienraštis “Verslo žinios”.
Viena iš idėjų – steigti mokyklose programavimo žaidimų, robotikos būrelius, kad vaikai į technologijų pasaulį įsitrauktų nuo mažens.
Nerimą keliančias tendencijas atskleidžia asociacijos “Infobalt” šiemet sausį-vasarį atliktas tyrimas, kurio rezultatai rodo, kad jau nuo 2014 metais informacinių ir ryšių technologijų specialistų trūkumas Lietuvoje taps labai ryškus, o 2020 metais Lietuvos aukštosios mokyklos parengs tik pusę šiandien išleidžiamų jaunų specialistų.
Įmonių apklausa rodo tolesnį tokių specialistų poreikio augimą. 2016 metais šalyje planuojama įdarbinti 3,857 tūkst. informacinių ir ryšių technologijų specialistų, tačiau universitetai ir kolegijos jų, prognozuojama, parengs tik 1,831 tūkstančių.
Kiniečių išmintis Galima nusipirkti namą, bet ne namų židinį; galima nusipirkti lovą, bet ne miegą; galima nusipirkti laikrodį, bet ne laiką; galima nusipirkti knygą, bet ne žinias; galima nusipirkti padėtį visuomenėje, bet ne pagarbą; galima užmokėti daktarui, bet nenusipirksi sveikatos: galima papirkti sąžinę, bet ne gyvenimą: galima nusipirkti seksą, bet ne meilę. Kiniečių išmintis atneša sėkmę. Ši išmintis jau aštuonis kartus apkeliavo apie pasaulį. Ir šį kartą sėkmę ji atneš tau. Gavęs šį laišką tu tapsi laimingu. Tai ne juokai. Tave aplankys sėkmė. Persiųsk šį laišką 96 val. bėgyje tiems, kuriems trūksta sėkmės. Nesiųsk pinigų, nes laimės nenupirksi. Keletas pavyzdžių: Konstantinas 1953 m. gavo tokį laišką ir paprašė sekretorės padaryti 20 kopijų: po devynių dienų jis išlošė loterijoje 9 mln. markių. Tarnautojas Karlas gavo laišką ir pamiršo apie jį, po kelių dienų jis neteko darbo. Vėliau jis persiuntė laišką, pratęsdamas grandinę, ir sėkmė sugrįžo. 1967 m. Brunas gavo laišką ir juokdamasis jį išmetė. Po kelių dienų susirgo jo sūnus. Jis surado laišką, padarė 20 kopijų ir išsiuntė, po dešimties dienų jis gavo žinią, kad sūnus pasveiko. 1987 m. laišką gavo jaunas Kalifornijos gyventojas, laiškas buvo neaiškiai parašytas ir jis pažadėjo jį perspausdinti mašinėle, tačiau tai atidėjo vėlesniam laikui, t.y. neišsiuntė laiško per 96 val. Vėliau jis perrašė laišką ir išsiuntė, pratęsdamas grandinę; po to jis įsigijo naują automobilį. Nepamiršk, nesiųsk pinigų ir nepasirašyk laiško. Paprasčiausiai išsiųsk 20 kopijų ir lauk pasikeitimų į gera. Šią išmintį parašė Antilų salose gyvenęs misionierius. Aš siunčiu ją tau, kad padėtum jai apkeliauti aplink žemę. Pasiųsk savo pažįstamiems, draugams, draugėms. Praeis nedaug laiko, ir tu gausi gerą žinią arba sulauksi siurprizo. Tai tiesa, net jeigu tu tuo ir netiki. Šis laiškas buvo pasiųstas kaip sėkmės garantas. Tu jį gavai iš žmogaus, kuriam tu rūpi, nenutrauk grandinės – dabar tavo eilė jį persiųsti. Išsiųsk 20 kopijų ir pamatysi, kas atsitiks po keleto dienų. Prisimink: NESIŲSK PINIGŲ. NEPAMIRŠK ŠIO LAIŠKO. TAI TIESA.