Avarija Japonijoje
Japonijos inžinieriai penktadienį pripažino, kad avarijos ištiktos atominės jėgainės reaktorius užpilti smėliu ir betonu, kaip buvo pasielgta per Černobylio jėgainės avariją 1986 metais, gali būti vienintelė galimybė išvengti katastrofinio radiacijos nuotėkio.
Pareigūnai sakė dar turintys vilčių sutaisyti elektros liniją, kuri leistų įjungti vandens siurblius bent dviejuose reaktorių blokuose, siekiant apsaugoti nuo perkaitimo branduolinio kuro strypus. Darbuotojai taip pat liejo vandenį ant 3-ojo bloko, kuriame susiklostė pavojingiausia padėtis.
Šešis reaktorius turinčią jėgainę eksploatuojanti bendrovė pirmąkart pripažino, kad palaidoti šį didelį kompleksą gali būti viena iš išeičių. Toks žingsnis rodo, kad įvairios kitos pastangos, įskaitant mėginimą lieti vandenį ant elektrinės blokų iš karinių sraigtasparnių, buvo mažai sėkmingos.
“Nėra neįmanoma apgaubti reaktorių betonu. Tačiau dabar mūsų prioritetas – pirmiausiai mėginti juos atvėsinti”, – bendrovės “Tokyo Electric Power Co.” atstovas sakė spaudos konferencijoje.
Praėjus savaitei po Japoniją sukrėtusio 9 balų žemės drebėjimo ir 10 metrų aukščio cunamio bangų, kurios sulygino su žeme daug pakrantės miestų ir nusinešė tūkstančius žmonių gyvybių, didžiausios po Černobylio branduolinės krizės pabaigos toli gražu nematyti.
Tokijuje milijonai žmonių penktadienį stengėsi neišeiti į lauką, baimindamiesi radioaktyvių teršalų iš jėgainės, kuri yra už 240 kilometrų į šiaurę nuo sostinę. Tačiau vyraujantys vėjai paprastai nuneša pavojingus dūmus ir garus tolyn nuo tankiai gyvenamos sostinės ir išsklaido juo virš Ramiojo vandenyno.
+370 5 2058525