Pastaraisiais metais joga Lietuvoje tapo itin madinga ir populiari. Viena po kitos kuriasi jogos studijos, mokytis pratimų kviečia ne tik profesionalūs mokytojai, bet ir sporto klubai, kuriose treniruotes dažniausiai veda menkai su joga susipažinę treneriai. „Šiuo metu susidomėjimas joga labai didelis. Sporto klubai dažnai ieško mokytojų, tačiau profesionalų Lietuvoje nėra daug, todėl neretai treneris jogos centre palanko keletą užsiėmimų ir pradeda mokyti pats. Dažnai išklausę tik pradinį kursą atidaro ir savo studiją“, – pastebi jogos centro „Shanti“ vadovas Aurelijus Šarka.
„Profesionalūs mokytai yra išklausę vos ne bakalauro lygio mokymus. Specialiai ruošiami kitų mokymui, kad žinotų kaip išmokyti saugiai mankštintis“, – antrina studijos yoga.lt vadovas ir mokytojas Arnas Kazickas.
Jis priduria, kad netaisyklingai atliekant pratimus ne tik nebus jokios naudos, bet, atvirkščiai, galima sau pakenkti. „Prieš dvylika metų pradėjęs savarankiškai užsiimti joga, tris mėnesius kenčiau didelius pečių ir kaklo skausmus, nes persitempiau, nemokėjau atpalaiduoti kūno“, – prisimena A.Kazickas.
A.Šarka priduria, kad pertempus kūną gresia stuburo išvarža, galima pasitempti raiščius, gali sustiprėti skausmai nugaroje, o netaisyklingai kvėpuojant pakenkiama net psichikai. Tada žmogus tampa hiperaktyvus, neranda sau vietos.
Neurologas osteopatas Rimantas Jakimavičius tvirtina, kad joga galima užsiimti tik nesergant rimtomis ligomis. Vis dėlto, anot gydytojo, net ir sveikus žmones ji gali nugydyti. Pavyzdžiui, stovint ant galvos suformuoti pakitimus kaklo slanksteliuose. O ligų, R.Jakimavčiaus nuomone, joga negydo, padeda tik įsitikinimas. „Joga nepadeda ir kovojant su antsvoriu ar norint sustiprėti fiziškai. Pratimai atliekamai neintensyviai, todėl nestiprėja nei raumenys, nei širdis. Joga gali būti naudinga tik sąnarių lankstumui ir kaip atsipalaidavimo būdas“, – pažymi gydytojas.