Būk pilietiškas
Kovo 11-ąją „Veidas“ rašė apie šiandienos Lietuvos Piliečius, kurie nesiekdami asmeninės naudos ar pinigų, imasi valstybės pažangą skatinančių darbų, telkia ir įkvepia jiems kitus.
Viena iš herojų – Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos instituto profesorė dr. Valentina Dagienė. Ji – per 60 informatikos, programavimo tematikos mokomųjų knygų autorė. Bet labiausiai ir ne tik Lietuvoje V.Dagienė išgarsėjo „Bebro“ informatikos ir informatinio mąstymo konkursu. Jo tikslas – įdomiais uždaviniais sudominti moksleivius informatikos mokslu, patraukti juos mokytis programuoti, o visame pasaulyje dabar labai reikia jaunų žmonių, kurie išmanytų technologijas ir sugebėtų jas kūrybiškai taikyti. „Bebras“ atsirado iš idėjos – jokių pinigų jo steigimui niekas neskyrė, profesorė dvylika metų jį vysto be jokio finansinio atlygio.
„Bebro“ sėkmė neįtikėtina: konkursas šiandien išsiplėtęs į daugiau nei 50 pasaulio šalių. Pernai jame varžėsi net 24,7 tūkst. nuo pradinių iki paskutinių klasių moksleivių Lietuvoje, apie 340 tūkst. Prancūzijoje, 250 tūkst. Vokietijoje, iš viso pasaulyje – per milijoną. Galima sakyti, kad žodis „bebras“ – bene geriausiai pasaulyje žinomas lietuviškas žodis.
„Bebras“ atsirado iš idėjos – jokių pinigų jo steigimui niekas neskyrė, profesorė dvylika metų jį vysto be jokio finansinio atlygio.
Pernai V.Dagienė įvertinta „Informatics Europe“ asociacijos geriausios praktikos prizu, o dabar pateko tarp dešimties Europos ir pasaulio moterų, nominuotų Europos skaitmeninio pasaulio moters apdovanojimams, skiriamiems kompiuterių mokslo pradininkės Ados Lovelace 200-osioms gimimo metinėms (apdovanojimus organizuoja Europos Komisija kartu su Europos moterų ir technologijų centru).
Jei V.Dagienė sulauks didelio palaikymo, ji gali tapti ir šių metų iškiliausia skaitmeninio pasaulio moterimi. Prie to galite prisidėti ir jūs, iki balandžio 10 d. balsuodami ČIA