Konfliktas Libijoje
Tuo tarpu Rusija pareiškė nepritarsianti naujai Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos rezoliucijai, kurioje raginama stiprinti užsienio karinę intervenciją Libijoje.
“Lyderis dirba Tripolyje. Lyderis jaučiasi gerai; jo sveikata labai gera’ jis vadovauja kovai už taiką ir demokratiją Libijoje”, – režimo atstovas Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas) sakė prie vieno subombarduoto pastato vyriausybiniame Bab al Azizijos komplekse, kuriame taip pat yra M.Kadhafi rezidencija.
“Lyderis yra saugioje vietoje. Jis vadovauja kovai… ir dirba kiekvieną dieną. Jis vadovauja pastangoms užtikrinti, kad žmonėms būtų teikiamos (komunalinės) paslaugos, maistas, vaistai, degalai”, – M.Ibrahimas aiškino per spaudos konferenciją, kurioje dalyvavo keli ambasadoriai.
Viena konferencijų salė netoli M.Kadhafi biuro pirmadienio rytą buvo smarkiai apgriauta per “itin tikslų” smūgį vienam komunikacijų centrui, nurodė NATO būstinė Briuselyje.
Per šį antskrydį žuvo trys žmonės, o dar 45 buvo sužeisti, iš jų 15 – sunkiai, sakė M.Ibrahimas.
Pasak liudininkų, pirmadienio vakarą Tripolio rytinėje dalyje nugriaudėjo bent penki sprogimai, nors tiksli jų vieta nebuvo nurodyta.
“Išgirdome tris garsius sprogimus ir pamatėme netoli mūsų kylančias liepsnas ir dūmus”, – vienas sostinės rytinio Ain Zaros rajono gyventojas pasakojo naujienų agentūrai AFP.
Kitas liudininkas nurodė, jog dar du sprogimai nugriaudėjo tame pačiame rajone po kelių minučių.
AFP žurnalistai ir gydytojai sakė, kad pirmadienio vakarą sukilėlių ginamoje Misratoje retkarčiais sprogdavo vienas kitas artilerijos sviedinys arba raketa, tačiau naktį sprogimų nebesigirdėjo, o kovos atrodė aprimusios.
Už 215 kilometrų į rytus nuo Tripolio esančiame mieste esantys sukilėliai sakė nustūmę tolyn M.Kadhafi ištikimas pajėgas po ilgiau nei septynias savaites trukusios apsiausties.
“Galbūt mieste slapstosi kažkiek karių, bijančių, kad jų nenužudytų, tačiau (organizuotų) karių grupių nebeliko”, – teigė vienas sukilėlis.
Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Misrata buvo intensyviai apšaudoma raketomis ir minosvaidžių sviediniais. Mieste žuvo mažiausiai 12 žmonių, o dar 20 buvo sužeisti, nurodė Misratos ligoninių šaltiniai.
Sukilėlių lyderis Taheras Bashaga (Taheras Bašaga) sakė: “Prireiks šiek tiek laiko, tačiau manau, kad vėliau viskas klosis gerai, ir Misrata taps laisva visiems laikams, jeigu dievas panorės.”
Tačiau šie pareiškimai buvo skeptiškai vertinami rytiniame Bengazio mieste, kuris tapo sukilėlių tvirtovė nuo vasario vidurio, kai Libijoje prasidėjo pirmieji protestai prieš autoritarinį lyderį.
Sukilėlių Laikinosios nacionalinės tarybos (LNT) atstovas pulkininkas Ahmedas Omaras Bani (Ahmedas Omaras Banis) nesureikšmino pranešimų apie laimėjimus Misratoje.
“Ten vyksta katastrofa, – sakė jis. – Kadhafi niekur nesitraukia. Misrata yra raktas į Tripolį. Jeigu jis paleis Misratą, paleis ir Tripolį. Jis nėra toks beprotis, kad taip pasielgtų”.