2011 Birželio 01

Kadhafi: nesiruošiu palikti savo šalies

veidas.lt

REUTERS

Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) pasiryžęs likti Libijoje, antradienį sakė Pietų Afrikos prezidentas Jacobas  Zuma  (Džeikobas   Zuma) po susitikimo su Libijos lyderiu, taip ir nepavykus rasti kompromiso konfliktui užbaigti.

Tačiau kyla klausimas, kiek dar išsilaikys M. Kadhafi režimas, Jungtinių Tautų (JT) humanitarinės pagalbos koordinatoriui paskelbus, kad mažėjančios maisto ir vaistų atsargos kai kuriuose M. Kadahi valdomuose Libijos regionuose yra “tiksinti bomba”.

Pirmadienio vakare, kelios valandos po J. Zuma išvykimo iš Tripolio, Libijos televizija pranešė, kad NATO lėktuvai atnaujino atakas, bombarduodami, pasak valstybinės televizijos, civilinius ir karinius objektus Tripolyje ir jo priemiestyje Tadžuroje.

J. Zuma lankėsi Tripolyje, siekdamas įgyvendinti Afrikos Sąjungos (AS) siūlomą planą konfliktui užbaigti. Sukilimas prieš M. Kahafi prasidėjo vasarį ir virto karu, nusinešusiu tūkstančius gyvybių.

Tačiau derybos baigėsi be rezultatų, nes M. Kadhafi ir toliau atsisakė patenkinti išankstinę sukilėlių ir NATO sąlygą ir pasitraukti iš valdžios, kad konfliktas būtų užbaigtas.

“Pulkininkas Kadhafi paragino nutraukti bombardavimus, kad būtų galima pradėti dialogą Libijoje. Jis pabrėžė, kad, nepaisant sunkumų, nesirengia palikti savo šalies,” – sakoma J. Zuma biuro pranešime.

J. Zuma taip pat sakė, kad susirūpinimą kelia MKadhafi asmeninis saugumas, turėdamas omenyje NATO lėktuvų atakas prieš Bab az Azizijos kvartalą ir kitas vietas, kur gyvena Libijos lyderis ir jo šeima.

Ketvirtą konflikto mėnesį Libijos konfliktas atrodo atsidūręs aklavietėje, sukilėlių pajėgoms nesugebant prasiveržti iš savo kontroliuojamų miestų ir pajudėti link Tripolio, kuriame, kaip atrodo, gerai įsitvirtinęs M. Kadhafi.

Sukilėliai kontroliuoja Libijos rytinę dalį apie Bengazio miestą, trečią pagal dydį Misratos miestą bei  Zintano  miestą Vakarų Libijos kalnuose, 150 km į pietus nuo Tripolio.

Vakarų šalys įsitikinusios, kad M. Kadhafi pajėgos bus priverstos atsitraukti išsekintos oro atakų, dezertyravimų ir patiriamų nuostolių.

JT koordinatorius  Panos Moumtzis (Panosas Mumdzisas) agentūrai “Reuters” Tripolyje sakė, kad kai kuriuos M. Kadhafi valdomuose regionuose maisto atsargų greičiausiai užteks tik kelioms savaitėms.

“Kol kas nemanau, kad jau badas ar žmonės neprivalgo. Tačiau kuo ilgiau konfliktas tęsis, tuo labiau seks maisto atsargos, ir praeis kelios savaitės, kai šalis atsidurs kritinėje padėtyje”, – interviu sakė Moumtzis .

“Maisto ir medikamentų trūkumas pamažu virs uždelsto veikimo bomba. Šiuo metu padėtis kontroliuojama, viskas tvarkoje. Tačiau jeigu tai tęsis ilgiau, tai virs rimta problema”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...