2011 Kovo 30

Libija

Kadhafi turi būti išsiųstas iš šalies

veidas.lt

Londone antradienį vykusios tarptautinės konferencijos dėl Libijos dalyviai priėjo prie bendros nuomonės, kad į kampą vis labiau spaudžiamas Libijos lyderis Muamaras Kadhafi (Muamaras Kadafis) turi palikti šalį.

Tuo tarpu Prancūzija pareiškė esanti pasirengusi apsvarstyti karinės pagalbos libių sukilėliams galimybę.

Daugiau nei 40 valstybių ir organizacijų, įskaitant Jungtines Tautas ir NATO, sutarė įsteigti vadinamąją kontaktinę grupę, kuri parengs Libijos ateities gaires, ir kiek įmanoma greičiau surengti dar vieną susitikimą Katare.

Konferencijai pirmininkavęs Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius William Hague’as (Viljamas Heigas) sakė, kad delegatai “sutarė, jog M.Kadhafi ir jo režimas visiškai prarado legitimumą”.

Susitikime buvo sutarta tęsti karinius veiksmus, kol M.Kadhafi įvykdys visas sąlygas, išdėstytas JT rezoliucijoje dėl neskraidymo zonos virš Libijos teritorijos bei kitų priemonių, skirtų apsaugoti civilius gyventojus, pridūrė W.Hague’as.

Be to, Kataras sutiko padėti parduodant Libijos naftą, nurodė sekretorius.

Po derybų paskelbtame pareiškime neužsiminta apie M.Kadhafi išsiuntimo iš šalies planą, bet Italijos užsienio reikalų ministras Franco Frattini (Frankas Fratinis) naujienų agentūrai AFP sakė, kad konferencijos dalyviai “vienbalsiai” sutarė, jog Libijos diktatorius turi palikti šalį.

“Tačiau daug priklauso nuo šalies, kuri gali pasiūlyti priimti M.Kadhafi. Kol kas negauta jokio formalaus pasiūlymo, tokio plano dar neparengė nė viena šalis, netgi Afrikos valstybės, kurios galėtų būti pasirengusios tai padaryti”, – sakė ministras.

Pasak W.Hague’o, Didžioji Britanija vis dar nori, kad M.Kadhafi stotų prieš Tarptautinį baudžiamąjį teismą, tačiau neatmeta jo išsiuntimo iš šalies, kurį Ispanijos užsienio reikalų ministrė anksčiau taip pat pavadino viena iš “galimybių”.

“Mes Jungtinėje Karalystėje neužsiimame paieškomis vietos, į kurią jis galėtų išvykti, tačiau tai nereiškia, jog to nedaro ir kiti”, – sakė užsienio reikalų sekretorius.

JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton (Hilari Klinton) žurnalistams sakė, kad JT specialusis pasiuntinys nuvyks į Tripolį aptarti M.Kadhafi išvykimo iš šalies galimybės.

Tačiau ji pabrėžė “nesanti tikra, jog mes tiksliai žinome, kada pasieksime, kad režimas bent kiek pakeistų savo požiūrį”.

Britanijos vyriausybės vadovas Davidas Cameronas (Deividas Kameronas) ir Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy (Nikola Sarkozi) sušaukė konferenciją norėdami apsvarstyti Libijos ateities politines gaires ir išspręsti tarptautinius nesutarimus dėl karinės misijos šioje šalyje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...