Kaimo turizmo sektorius, gerokai nukentėjęs per sunkmetį, jau pernai rodė aiškius atsigavimo ženklus: atsirado per 40 naujų kaimo turizmo sodybų, kurių Lietuvoje dabar yra daugiau nei 700, o poilsiautojų skaičius didėjo 10 proc.
Panašaus augimo kaimo turizmo sodybų savininkai tikisi ir šiemet, nepaisant to, kad nuo gegužės jiems pasunkėjo mokesčių našta.
“Kaimo turizmo sektoriuje tikimės augimo, ypač dėl to, kad sunkmečiu sodybų savininkai pakeitė požiūrį į teikiamas paslaugas, jos tapo kompleksiškesnės, taigi dar patrauklesnės poilsiautojams. Suvokta, kad svečiams vien nakvynės nebeužtenka, dabar siūloma ir edukacinių, pažintinių programų, daugiau pramogų, tad išaugusius mokesčius turėtų amortizuoti didėjantis kaimo turizmo populiarumas”, – mano Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) vadovas Linas Žabaliūnas. Jis neabejoja ir tuo, kad padidėję mokesčiai “sodybininkams” galutinės paslaugų kainos nepaveiks ir poilsis kaimo turizmo sodybose šiemet brangti neturėtų.
Priminsime, kad nuo gegužės pagal verslo liudijimus dirbantiems kaimo turizmo paslaugų teikėjams, kurių pajamos iš juridinių asmenų viršys 10 proc. visų metinių pajamų, teks didesnė mokesčių našta, jų skaičiavimo tvarka bus painesnė. Be to, didėjant pajamoms iš juridinių asmenų reikės įregistruoti individualią veiklą ir sumokėti 5 proc. gyventojų pajamų mokestį, taip pat būtų taikomi 28,5 proc. socialinio draudimo ir 9 proc. privalomojo sveikatos draudimo įmokų tarifai.
Dėl to, LKTA duomenimis, jau dabar sparčiai daugėja individualią veiklą registruojančių kaimo turizmo sodybų savininkų.