Vasaros scenarijus kaskart vis toks pats: iš pradžių džiaugiatės dailiai įdegusia oda, vėliau pastebite to kainą. Saulės ir vasaros vėjų paragavusi oda netrunka išsausėti, imti luptis, pleiskanoti, net raukšlėtis…
Vasaros “dovana”
Išsausėjusi oda – ne tik kosmetinė problema. Sveika oda – tai jūsų pirminė organizmo apsauga nuo infekcijų. Tačiau odai išsausėjus, gynybinė funkcija gerokai susilpnėja ir kelias bakterijoms tampa atviras. Tai gali baigtis kur kas rimtesniais nemalonumais nei odos niežulys ar pleiskanojimas.
Sveika oda yra padengta natūraliu storu lipidų sluoksniu. Jie sulaiko drėgmę, todėl oda būna lygi ir minkšta. Tačiau tiek išoriniai, tiek vidiniai veiksniai netrunka šio lipidų sluoksnio pažeisti. Kaitri saulė, vėjai, sūrus jūros vanduo, muilas ir oro kondicionierius – visi šie vasaros palydovai kartu su besibaigiančiu sezonu nusineša ir jūsų odos drėgmę…
Ar mokate naudotis kūno losjonu?
“Žinoma!”, – ko gero atsakysite net nesusimąsčiusi. Kūno losjonas tikrai nepanašus į produktą, kurio naudojimui reikėtų ypatingos instrukcijos. Iš tiesų naudojimosi kūno losjonu taisyklės tėra tik kelios, tačiau ir jas dažnai pamirštame. O tada nebesuprantame, kodėl kruopščiai tepliojama oda vis tiek išlieka sausa.
- Pati didžiausia klaida – tepti kūno losjoną ant sausos odos. Tokiai jis mažai pagelbės. Oda turi būti bent šiek tiek drėgna, kad kūno losjonas galėtų šią drėgmę odoje užtvirtinti. Todėl išlipusi iš vonios tik švelniai nusisausinkite rankšluosčiu ir tepkite kūno losjoną nieko nelaukusi. Kelias minutes palaukite, kol jis susigers, o likučius nusausinkite rankšluosčiu.
- Svarbu pasirinkti tinkamą drėkiklį. Galbūt įvairūs aromatiniai losjonai ir vilioja, tačiau jei oda sausa, verčiau vartokite turinčius kuo mažiau kvapiųjų medžiagų ir alkoholio. Mat šie tik dar labiau išsausintų odą.
- Odai išsausėjus tik po nudegimų saulėje, geriausiai tiks kuo lengvesnės tekstūros losjonai: jie neužkimš porų ir leis odai kvėpuoti. Jei oda sausa iš prigimties – rinkitės tirštesnius kremus.
Pasilepinkite aliejais
Natūralūs aliejai ne tik sudrėkins jūsų odą, bet ir grąžins jai žavų vasarišką spindesį. Šalto spaudimo gryni aliejai turi ir antibakterinių savybių, todėl apsaugo jūsų odą. Vasarai labiausiai tiks simondsijų, migdolų, avokadų ir kokosų aliejai, jų galite įsigyti daugelyje ekologiškų prekių parduotuvių. Tokiais aliejais tepkite drėgną odą, o likučius nusausinkite servetėle.
Eteriniai aliejai drėkinimą pavers ištisu ritualu. Į savo įprastą kūno losjoną arba aliejų įlašinkite keletą jų lašų ir galėsite džiaugtis aromaterapijos malonumais ir gydomuoju poveikiu.
- Nudegusiai saulėje odai padeda pipirmėčių, rozmarinų, levandų ir eukalipto aliejai. Jie vėsina, ramina ir valo odą, todėl tampa tikra atgaiva išvargintoms kūno vietoms.
- Stipriai drėkinti – tinkami sandalmedžių, kedrų, mirų ir kadagių aliejai. Jie yra tirštesni, todėl oda ilgiau išlaiko drėgmę.
- Antibakterinis ir valomasis poveikis būdingas citrinų, apelsinų ir kitų citrusinių vaisių aliejams. Jie valo poras ir gydo spuogelius, tačiau turi būti naudojami itin atsargiai.
- Parą ar dvi po tokio aliejaus naudojimo, juo teptą odą būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių! Saulės ir citrusinių vaisių aliejaus reakcijos pasekmė gali būti nudegimai ir pigmentinės dėmės.
Odai išsausėjus venkite…
- … negyvų odos ląstelių kaupimosi. Drėkikliai kur kas veiksmingesni, kai tepami ant lygios ir kruopščiai nušveistos odos. Mat negyvų ląstelių sluoksnis neleidžia losjonui tinkamai įsigerti. Todėl šveiskite odą kartą ar du per savaitę. Galite naudoti tiek kosmetinį šveitiklį, tiek ir šiurkštesnę kempinę. Tačiau būkite kiek įmanoma švelnesnė: nors ir norėtųsi atsikratyti visų besilupančių odos plotelių, šiurkščiai valydama galite tik pabloginti padėtį. Išsausėjusi oda – pažeista oda, todėl su ja privalu elgtis itin delikačiai.
- ... ilgų maudynių vonioje. Palikite šiuos malonumus šaltai žiemai. Jei oda išsausėjusi, mirkimas karštame vandenyje jai tik dar labiau pakenks, nes nuplausite natūralų lipidų sluoksnį. Todėl verčiau rinktis trumpą šilto, bet ne karšto vandens dušą.
- … pavojingų gėrimų. Kibiras išgerto vandens, aišku, nepavers jūsų gražesne, tačiau pritrūkus organizme skysčių oda atrodys prastai. Todėl prieš darydamasi dar vieną puodelį kavos ar užsisakydama taurę vyno, prisiminkite, kad šie gėrimai spartina skysčių pasišalinimą iš organizmo.
Daugiau šia tema:
Pigmentinių dėmių šalinimas lazeriu tikrai efektyvu, teko naudotis http://www.azuolynospa.lt/pigmentacija-2 paslaugomis. O, kad po saulės ir citrusinių vaisių aliejaus reakcijos pasekmė gali būti nudegimai ir pigmentinės dėmės nežinojau.