Septyni aukščiausio lygio įmonių vadovai „Veidui“ atskleidė savo laiko valdymo metodus. Viena svarbiausių taisyklių – keltis anksti ir dienotvarkę planuoti gerokai iš anksto.
Greitėjant gyvenimo tempui ir daugėjant tokių dėmesio blaškiklių, kaip „Facebook“, „Google“ ar interneto portalai, vis daugiau darbuotojų susiduria su dilema, kaip per aštuonias darbo valandas atlikti visas suplanuotas užduotis. O kaip viską spėja vadovai, kurie atsakomybių ir darbų turi daugiausiai iš visų?
“Veidas” teiravosi septynių aukščiausio lygio vadovų, kaip atrodo jų darbotvarkė ir kaip jie planuoja savo laiką.
Keliasi 5–6 val. ryto
Visų “Veido” pašnekovų atsakymai liudija viena – norint daug nuveikti, dieną reikia pradėti anksti ir kruopščiai susiplanuoti darbus. Tad „Veido“ kalbinti vadovai dažniausiai keliasi 5–6 val. ryto ir iki darbo dienos pradžios spėja nemažai nuveikti. Nė vienas vadovas darbo dieną nemiega ilgai – paprastai 5–7 val. Beje, suskambus žadintuvui jie nedelsdami kyla iš lovos, o ne nugrimzta į palaimingą snūduriavimą, kaip nevengia pasielgti dauguma.
Telekomunikacijų bendrovės „Bitė Lietuva“ generalinis direktorius Chrisas Robbinsas paprastai keliasi 4.30 val. ryto ir nuo pat pradžių kruopščiai susiplanuoja savo dieną: pusryčiauja, pusvalandį atsakinėja į elektroninius laiškus ir bendrauja su draugais iš viso pasaulio per „Facebook“ socialinį tinklą, valandą ruošia lietuvių kalbos namų darbus, o nuo 6.30 val. jau treniruojasi sporto klube. Į biurą vadovas atvyksta 8.30 val.
„Dažniausiai visą ateinančią savaitę susiplanuoju sekmadieniais. Susidarau sąrašą darbų, kuriuos noriu atlikti per savaitę, ir susirašau žmones, su kuriais noriu pasikalbėti. Visur, kur einu, nešiojuosi užrašų knygelę ir „iPad“, – pasakoja Ch.Robbinsas.
Planavimo svarbą pabrėžia ir visi kiti kalbinti vadovai. „Kitron“ generalinis direktorius Mindaugas Šeštokas dirba Kaune, o gyvena Vilniuje, tad keliasi 6.15 val. ir valandą, praleistą kelionėje, išnaudoja einamiesiems darbams susiplanuoti ir apgalvoti bei svarbiausiems dienos reikalams susiderinti. „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis ir Lietuvos pašto generalinė direktorė Lina Minderienė įpratę ant darbo stalo prieš akis turėti dienos ir savaitės darbotvarkę. „Kai žinai, kur ir kada turi būti, kiek laiko turi skirti vienam ar kitam darbui, viską atlieki daug konstruktyviau ir organizuočiau”, – pabrėžia Lietuvos pašto vadovė.
O SEB banko prezidentas Raimondas Kvedaras dalį susitikimų, kuriuose būtinai turi dalyvauti, suplanavęs net metams į priekį. „Taip pat laikausi taisyklės, kad kiekvieną ketvirtadienį važiuoju pas banko klientus, t.y. susitinku su jais ne banke, o pats važiuoju į įvairius Lietuvos regionus. Visus kitus susitikimus ar darbus planuoju atsižvelgdamas į aplinkybes – jeigu jos pasikeičia, iš karto keičiasi ir planai, darbotvarkė. Dirbant šį darbą apsispręsti ir reaguoti reikia labai greitai“, – pabrėžia R.Kvedaras.
„Agrokoncerno“ grupės prezidentas Ramūnas Karbauskis mano, kad viena didžiausių žmonių klaidų – nesugebėjimas įvertinti savo galimybių. “Jei manote, kad visus planuojamus darbus pajėgsite atlikti, labai nuodugniai pasidarykite kiekvieno projekto įgyvendinimo planą ir stenkitės jį išdėstyti per tam tikrą laiko tarpą. Atsiradus bendram darbų žemėlapiui bus aišku, kada ir kur yra rezervų, o kada realūs jūsų ketinimai negali sutilpti į laiko rėmus“, – pataria R.Karbauskis.
Aukščiausio lygio vadovams tenka būti valingiems ir organizuotiems, tad kai kurie kruopščiai suplanuoja net savaitgalius. „Planuodamas darbotvarkę, planuoju ir savaitgalius, nors poilsis jų metu retas reiškinys. Dažniausiai savaitgaliai atrodo kaip visos kitos darbo dienos, nes per juos būna daug visuomeninių renginių, kuriuose tenka dalyvauti. Man tenka vadovauti „Agrokoncerno“ grupei, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai, vykdyti daugybę kultūrinių ir kitokių projektų. Žmogus, norintis daug naudingo nuveikti, juolab jei veiklos diapazonas toks platus, turi būti labai pareigingas ir valingas“, – įsitikinęs R.Karbauskis. Panašiu ritmu kaip darbo dieną savaitgaliais gyvena ir Ch.Robbinsas – tik keliasi dviem valandomis vėliau.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-15-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.