2014 Rugsėjo 15

Kalboms mokytis nebetrukdo nei atstumai, nei didelis užimtumas

veidas.lt

VšĮ „Soros International House“ (SIH) pradeda 22-ąjį sezoną ir siūlo įvairių mokymosi būdų, tarp kurių sau tinkamų gali atrasti ir itin užsiėmę, skubantys, reiklūs žmonės.

 

Šiuo metu SIH rengia 13 kalbų kursus, skirtus suaugusiesiems ir vaikams, taip pat kviečia jaunimą pasirengti tarptautiniams egzaminams. Rudens trimestras prasidės rugsėjo 29 d.

Pasak SIH direktorės Daivos Malinauskienės, daugiausiai užsiregistravusiųjų yra į anglų kalbos kursus. Bet vis daugiau žmonių ateina jau turėdami pagrindinius anglų kalbos įgūdžius ir nori tobulėti aukštesniame lygyje arba atskiroje srityje.

Vadovė pastebi, kad gyvenimo tempas ir technologijų kaita diktuoja naujus poreikius. „Turime taikytis prie skubančių, daug dirbančių ir keliaujančių žmonių, todėl stengiamės sudaryti kuo lankstesnius mokymosi grafikus. Pavyzdžiui, tiems, kurie per daug užsiėmę darbo dienomis, siūlome kursus šeštadieniais. Taip pat galima pasirinkti mokymosi pobūdį – su grupe arba individualiai“, – primena D.Malinauskienė.

 

Populiarėja nuotolinis mokymasis

 

Jau prieš 15 metų SIH Lietuvoje siūlė kalbų mokymąsi internetu. Tačiau anuomet kompiuteriai dar nebuvo plačiai naudojami. Šiandien nuotolinis kalbos mokymasis tampa įprastu dalyku. „Mes tiesiog neišvengiamai einame žingsnis žingsnin su šiuolaikinio pasaulio tempais. Užsienio kalbos žinių gilinimas online yra puiki alternatyva tiems, kieno namus ar biurą ir kalbų mokyklą skiria dideli atstumai, o gal sunku planuoti tikslų užsiėmimų laiką. Internetu mokytis galima bet kada, bet kur: ir per pertrauką tarp darbų, ir universitete, ir kavinėje“, – nuotolinio mokymosi pranašumus pabrėžia D.Malinauskienė.

Tiesa, ji pritaria, kad internete yra pasklidusios abejotinos mokymosi programos. Specialistė pataria atsižvelgti į šias paslaugas siūlančiųjų patirtį ir tarptautinį pripažinimą. Pasaulinė „International House“ organizacija kalbų mokymosi sistemą internetu vis tobulino. „Mokymus kūrė ne tik specialistai, išmanantys tinkamus formatus vartotojams, bet ir pedagogai. Mokytojų indėlis – labai svarbus: jie žino efektyviausius žinių perdavimo ir įsisavinimo metodus“, – paaiškina D.Malinauskienė.

Vadovė atkreipia dėmesį, kad yra sukurtos skirtingos nuotolinio mokymosi programos vaikams ir suaugusiesiems. SIH suteikia galimybę pasirinkti ir kurso trukmę, atskirų įgūdžių lavinimą, taip pat pobūdį. Vieniems patogiau mokytis savarankiškai, be pedagogo. Kiti pageidauja nuolatinio bendravimo su mokytoju ir susitikimus abipus kompiuterio ekrano derina. Bet kokiu atveju dalis laiko skirta savarankiškam darbui. „Bet jis nėra sausas ar grynai akademinis – reikia ne tik skaityti ir spręsti testus. Programa susideda iš įvairių užduočių, skirtingų etapų. SIH laikosi interaktyvumo politikos. Kursai parengti taip, kad žmogus visapusiškai įsitrauktų į mokymosi procesą“, – patikina vadovė.

 

Užsieniečiams – lietuvių kalbos kursai

Pastaruoju metu didėja dėmesys lietuvių kalbos kursams, mat kalbų mokymo institucijų duris Lietuvoje vis dažniau varsto užsieniečiai. Vieni jų čia sukūrę šeimą, kiti atvyko dėl studijų ar ilgalaikio darbo, verslo. D.Malinauskienė pastebi, kad tarp norinčiųjų pramokti lietuvių kalbos – nemažai ES piliečių.

SIH vyksta užsiėmimai, kurių metu lavinami visi keturi kalbos mokėjimo įgūdžiai: kalbėjimas, rašymas, skaitymas ir klausymasis. Vis dėlto labiausiai telkiamasi į šnekamąją kalbą. „Daugelis norėtų parduotuvėje ar restorane susišnekėti ne gestų, o lietuvių kalba. Užsieniečiams svarbu išmokti pagrindinių frazių, skaičiuoti, praturtinti žodyną. Bet yra tokių, kurie turi tikslą patobulinti ir šnekamosios, ir rašomosios kalbos žinias“,  – pasakoja vadovė.

Taip pat SIH rengiami mokymai imigrantams pagal Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijos programą. Svetimšaliai per kalbų kursus mokosi susišnekėti, susipažįsta su vietos etiketu, lietuvių kultūra.

„Kitaip tariant, jie nori tapti visaverčiais mūsų visuomenės nariais. Neturėtume tuo stebėtis. Globalizacija apėmusi visą pasaulį, migracija – natūralus reiškinys. Mes patys išvažiuojame ir svetur norime įsitvirtinti. Todėl reikia suprasti, kad yra žmonių, kurie irgi nori išvykti iš savo šalies ir dėl kokių nors priežasčių pagyventi, pavyzdžiui, Lietuvoje ar net čia pasilikti“, – primena SIH direktorė D.Malinauskienė.

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...