Seimo pirmininkė Irena Degutienė neatsakingu elgesiu vadina kalbas apie parlamentarų atlyginimų didinimą ir pabrėžia, kad kalbėti apie tai nemoralu, kol nėra atkurtos per krizę sumažintos pensijos ir atlyginimai mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms.
“Kalbėti apie Seimo narių atlyginimų didinimą, kol nėra atkurtos per krizę sumažintos pensijos ir mažiausias pajamas gaunančių žmonių algos, yra nemoralu. Tokios kalbos – neatsakingas elgesys ir negaliu suprasti, kodėl reikėjo prabilti apie Seimo narių atlyginimų didinimą šiuo metu”, – Seimo Ryšių su visuomene skyriaus išplatintame pranešime cituojama I. Degutienė.
Seimo pirmininkė pabrėžia, kad Seime nėra jokių teisės aktų projektų, kuriais būtų didinami Seimo narių atlyginimai.
Apie poreikį didinti Seimo narių algas trečiadienį per spaudos konferenciją prakalbo darbo grupės, rengusios Seimo narių veiklos garantijų įstatymo projektą, nariai. Pačiame įstatymo projekte nuostatų, kurios numatytų Seimo narių atlyginimų didėjimą, nėra.
Aiškindamas, kad užuot gavę daug diskusijų keliančius priedus Seimo nariai turi gauti didesnius oficialius atlyginimus, darbo grupės narys teisininkas Egidijus Kūris teigė, jog už dabartinį parlamentaro atlyginimą daugybė profesionalų į Seimą neina.
Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas per spaudos konferenciją sakė, kad jį šokiruoja informacija, jog valstybės įmonėse galima uždirbti daugiau nei Seime.
Dabar parlamentaro mėnesio atlyginimas siekia 6910 litų neatskaičius mokesčių. Daugiau uždirba kokias nors pareigas – komitetų vadovų, frakcijos seniūnų – einantys Seimo nariai, parlamento vadovybė. Seimo pirmininkės pareiginė alga su mokesčiais sudaro 9195, jos pavaduotojų – 7800, komitetų pirmininkų – 7700 litų.
Apie 2000 litų kas mėnesį kiekvienas parlamentaras dar gauna parlamentinei veiklai vykdyti.