Moteriška draugystė
Draugės – pačios geriausios guodėjos ir patarėjos, pirmos atskubančios į pagalbą ir kai susipykstate su vyru, ir kai reikia išsirinkti suknelę. Tačiau kartu jos ir pačios didžiausios mūsų konkurentės…
Savojo kailio pajautimas
Kiekviena mes atliekame visuomenėje tam tikrus vaidmenis. Vieni jų išreikšti stipriau, kiti silpniau, vienais didžiuojamės, kitų – nepripažįstame. Pavyzdžiui, jūs galite būti mama, kaimynė, buhalterė, šokėja, šunų augintoja… Tik štai kai kuriuos iš šių vaidmenų norėsite pabrėžti labiau.
Draugės skirtos tam, kad paremtų mūsų socialinį identitetą – tai, kaip mes suvokiame savo pagrindinį vaidmenį visuomenėje. Pavyzdžiui, jei save pirmiausia suvokiate kaip mamą, jūsų geriausia draugė, ko gero, taip pat bus mama. Jei laikote save uolia katalike, geriausia drauge vadinsite savo religingąją bičiulę.
To reikia tam, kad visuomenėje nesijaustume vieniši. Kad kažkas dalytųsi su mumis tais pačiais interesais ir tomis pačiomis problemomis. Galiausiai – kad nesijaustume kitokie. Juk mums nepatinka manyti, kad esame vienintelės turinčios tam tikrų ydų ar išgyvenančios tam tikrus jausmus. O žinojimas, kad ir kiti jaučia tą patį, ramina. Todėl kai mums skaudu, pikta ar liūdna, draugės reikia tam, kad ji patvirtintų, jog tai, ką jaučiame, yra visiškai normalu.
! Vadinasi, mes tik manome, kad draugus pasirenkame dėl to, kokie jie yra. Iš tiesų juos mylime dėl jų požiūrio į mus pačius: kaip jie priima tai, kokie esame mes.
Kuo aš blogesnė?
Pavydas – jausmas, nuo kurio stipriausiai nukenčia tie, kurie atsiduria arčiausiai mūsų. Būtent todėl pačios geriausios mūsų draugės yra ir pačios didžiausios mūsų konkurentės.
Konkurencija moteriškoje draugijoje kitokia nei tarp vyrų: jie konkuruoja dėl to, kuris stipresnis, jos – dėl to, kuri populiaresnė. Skamba tarsi paauglystės prisiminimas? Tačiau ir suaugusios moterys vis dar konkuruoja dėl populiarumo, patikimo ir aplinkinių nuomonės.
Štai įsivaizduokite, kad kartu su drauge atėjote į vakarėlį. Jai visi žarsto komplimentus, o jūsų niekas net nepastebi. Ar širdyje neims kirbėti pavydas?
Tačiau tokia konkurencija dažnai turi daugiau privalumų nei trūkumų. Ji verčia mus tobulėti. Jei mano draugė graži, turiu pasitempti ir aš. Jei ji skaniai gamina, negaliu atsilikti. Draugės gali daryti mums stulbinamai didelę įtaką.
! Štai kodėl naudinga draugauti su pranašesnėmis už save: žvelgdamos į jas matome, kokios norėtume būti pačios.
8 geriausių draugių tipai
Tarp savo draugų ir pažįstamų rastumėte bent dvi moteris, kurios tarpusavyje neturi visiškai nieko bendro. Su viena keliaujate tik linksmintis, tačiau niekada jai nesiskundžiate ir nepasakojate apie savo problemas. Kitai, priešingai, skambinate tada, kai norite išsiverkti ant peties. Esant skirtingoms situacijoms mums reikalingos skirtingų charakterių draugės. Štai aštuoni populiariausi draugių tipai.
pastebejau,kad visos drauges atsiranda tik tada,kai susipyksta su savo bicais.kol su bicu viskas gerai,tai tiek ja ir tematysi.arba pasilinksminti kartu kai reikia,o prispyrus rimtai nelaimei,nebutu nei vienos,dabar draugystes savoka kazkokia issigimus,nebera tikros draugystes,tik kazkoks laikinas interesu sutapimas,o paskui adjos,mano manymu,yikra drauge ta,kuri pas tave esant reikalui ateis nakti per puga,visos kitos…ka as zinau,pazistamos gal ar kaip jas pavadinti,todel neinvestuokit merginos ir moterys ir pacios daug i tokius santykius
Na as kaip ir turiu geriausia drauge. Su ja jau bendrauju nuo pradiniu klasiu. Na iki dabar, mes jau esame 8okes. Sėdim per pamokas kartu, vaikstome visur kartu, na aisku ir su kitom klasiokem, tai ji labai vaidmainiauja buna su kitom, nueina, o manes visko praso nusiarsyneti ir pan, nervinaaa……. esu girdejus ne vien karta kad ji stuma ant manes, visaip pravardziuoja, o man visa tai neigia..
Tai tikrai abejoju, kad ji man geriausia draugė. O kaip jus manot?