2012 Spalio 27

Karjeros pabaiga ir naujos galimybės

veidas.lt


Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro primabalerina Olga Konošenko po operacijos vėl  grįžta į didžiąją sceną K. Pastoriaus spektaklyje „Tristanas ir Izolda“.
„Po kojos operacijos praėjus pusantro mėnesio priėmiau drąsų sprendimą šokti premjeroje. Už tai dėkoju reabilitacijos centrui „Gemma“, ypatingai- kineziterapijos daktarui Andrejui Žardeckiui,  kuris per pusantro mėnesio pastatė mane ant koju. Taip pat, didelis ačiū šeimai bei kolegoms, kurie mane palaikė“,- dėkingumo nesliapia O. Konošenko.

Ruošiasi bendradarbiauti su N. Juška
Viena talentingiausių Lietuvos šokėjų, nepaisant intensyvios veiklos Lietuvoje, taip pat, yra pakviesta į Dubliną šokti spektaklyje „Spragtukas“, kur drauge vyksta su baleto primarijumi N.Juška.
„Ateityje ketiname bendradarbiauti su Dublino ir N.Juškos baleto mokyklomis. Planuojame surengti mainus tarp mokyklų pedagogų, taip pat, suorganizuoti jungtinius Dublino bei Lietuvos jaunųjų baleto artistų pasirodymus didžiojoje teatro scenoje“,- pasakoja O.Konošenko.
Kaip artimiausius planus Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre O. Konošenko įvardija projektą „Kūrybinis impulsas“. Pasak šokėjos pagrindinė šalies baleto trupė projekto metu turėtų rodyti ne tik didžiuosius, pripažintus veikalus, tačiau taip pat, išlikti kūrybinga , ieškoti savitų, unikalių meninių sprendimų, pristatyti naujus choreografų bei geriausius trupės kūrinius. Patys šokėjai turės progą pajusti, ką reiškia dirbti choreografais, organizuoti renginį bei visą darbo procesą.
„Be naujų kelių, naujų raiškos formų, netgi naujos kalbos paieškų baletas būtų neįdomus menas. Nepateikdamas žiūrovams staigmenų ir iššūkių, jis būtų miręs menas. Šis projektas svarbus ne tik mūsų žiūrovams, bet ir baleto trupės tobulėjimui, tiems šokėjams, kurie brandžiai ir atsakingai mąsto apie savo ateitį, kuomet jie baigs savo, kaip baleto artisto karjerą“,- teigia O. Konošneko.
Nepaisant intensyvios kūrybinės veiklos balerina neslepia, jog ji, kaip ir dauguma šokėjų pagalvoja ir apie baleto karjeros pabaigą, bei sunkumus ir perspektyvas kurie laukia po to.
„Baleto artistai didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia profesionalioje scenoje, demonstruodami savo galimybes, gabumus, norėdami parodyti savo asmeninę sėkmę.  Artistai ieško būdų, kaip užimti prestižines pozicijas, kurios padidintų jų socialinį statusą, autoritetą. Dauguma noretų baigę karjeras dirbti baleto pedagogais – choreografais, atidaryti savo baleto mokyklas, likti dirbti kolektyve, repetitoriais“,- svarsto šokėja.
Tačiau, kaip asmeninius potencialius ateities planus O. Konošenko įvardija nuosavos baleto mokyklos atidarymą, klasikinių pamokų teatre vedimą bei šokio spektaklių statymą.
Paklausta ko palinkėtų mažosioms balerinoms, kurios dar tik žengia pirmus žingsnius parketu šokėja su šypsena veide atsako: “ Sėkmės visoms mažosioms balerinoms, linkiu kuo greičiau išmokti naujus „PA“ ir mus džiuginti savo šokiu….“

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...