JAV rinkimų kampanija
Pirmaujančio kandidato į JAV prezidentus Donaldo Trumpo pasisakymai apie atgyvenusią NATO, JAV nusišalinimą nuo pasaulio reikalų, sudrebino tarptautinę bendruomenę. Vis daugiau ženklų, kad D.Trumpo užsienio politika gali sujaukti visą pasaulio tvarką.
Tarp visų kitų to prielaidų – ir D.Trumpo požiūris į Rusiją. O šis gali būti sąlygotas ir jo patarėjo užsienio politikos klausimais – Carterio Page’o, kuris neslepia savo artimų ryšių su verslu Rusijoje, rašo “Bloomberg”.
44-erių investicinis bankininkas C.Page’as turtus susikrovė iš verslo sandėrių su Rusijos dujų monopolistu “Gazprom” ir atvirai sako, kad jo verslas kenčia dėl JAV sankcijų Maskvai po agresijos Ukrainoje. Kai D.Trumpas pranešė, kad C.Page’as tapo jo patarėju užsienio politikos klausimais, verslininkas tikina sulaukęs aibės elektroninių laiškų iš Rusijos.
Nekelia abejonių, kad jis pasisako už gilesnį bendradarbiavimą su Rusija.
“Tiek daug žmonių, kuriuos aš pažįstų ir su kuriais dirbau, yra labai smarkiai paveikti sankcijų politikos, – kalbėjo jis “Bloomberg”. – Labai daug džiaugsmo dėl galimybių pagerinti situaciją.”
Pats D.Trumpas tikina, kad jis nekviečia į komandą tradicinių žmonių iš Vašingtono. Pasak skandalingojo milijardierio, jo komandos nariai turi “tikro pasaulio” patirtį.
“Egzistuoja neigiamas nusistatymas, kad jie visi (rusai – red. past.) yra vagys ir blogi vyrukai”, – aiškino C.Page’as.
Jis teigia, kad jo patirtis padedant Rusijos kompanijoms ir prastumiant sandėrius tokiose vietose, kaip Turkmėnija, D.Trumpui suteiks praktišką požiūrį, skirtingai nei jis gautų iš žmonių “žvelgiančių iš toli, komfortiškai įsikūrusių ekspertų centruose Vašingtone”.
Tiesa, kol kas C.Page’as atsisako aptarti savo užsienio politiką, nes esą tai dar tik apmatai. Tačiau nekelia abejonių, kad jis pasisako už gilesnį bendradarbiavimą su Rusija.
Pasak C.Page’o, jis susidomėjo Rusija, kai per televiziją pamatė derybas dėl ginklų kontrolės ir šalia prezidento Ronaldo Reagano pastebėjo patarėją su karinio jūrų laivyno uniforma. Po kelių metų jis įstojo į karinio jūrų laivyno akademiją. Vėliau dirbo su ginklų kontrolės klausimu Pentagone. Jis taip pat apsigynė mokslų daktaro laipsnį.
Aš negaliu įsivaizduoti Carterio kaip užsienio politikos patarėjo. Aš tikrai esu nustebęs.
2000 m. C.Page’as patraukė į investicinę bankininkystę ir gavo darbą “Merrill Lynch’s” banke Londone. Jis padarė įspūdį savo pažintimi su Ukrainos milijardieriu Viktoru Pinčukų ir jam 2004 m. buvo patikėta atidaryti biurą Maskvoje. Čia jis užmezgė santykius su “Gazporm” vadovais. C.Page’as teigia, kad patarinėjo “Gazprom” tokiuose klausimuose, kaip “Sachalin nafta” akcijų pirkimo sandėris ir dujų telkinio Ochotsko jūroje eksploatavimas. Pasak C.Page’o, kai 2007 m. kraustėsi į Niujorką, į jo atsisveikinimo vakarėlį viename Maskvos restoranų netoli Kremliaus susirinko daug Rusijos valdžios pareigūnų.
Buvę C.Page’o vadovai įvairiai vertina jo pasiekimus. Tuo metu “Merrill Lynch’s” Rusijoje vadovas Bernie Sucheris teigia, kad C.Page’as “subtiliai laviravo tarp politikos ir energetikos”. Tačiau kitas “Merrill Lynch’s” vadovų Sergejus Aleksašenka (dabar aršus Kremliaus kritikas) apibūdino C.Page’ą kaip jaunesnįjį bankininką nelabai suprantantį Rusijos.
“Aš negaliu įsivaizduoti Carterio kaip užsienio politikos patarėjo. Aš tikrai esu nustebęs”, – apibendrino S.Aleksašenka.
Grįžęs į Niujorką C.Page’as pasitraukė iš “Merrill Lynch’s” ir įkūrė savo kompaniją “Global Energy Capital LLC”. 2008 m. bandė įkurti investicinį fondą Turkmėnijoje, bet pasaulinė krizė sumaišė kortas. Nuo to laiko C.Page’as tikina patarinėjęs užsienio investuotojams Rusijoje ir “Gazprom”.
Visą originalų straipsnį skaitykite čia
Jo vaidyba ir nusišnekėjimai Rusijos naudai labai panešėja į vykusio KGB agento darbą.