Unikaliu gamtovaizdžiu garsėjantis Kauno rajonas toliau kuria turizmui palankią aplinką. Kačerginės, Kulautuvos, Zapyškio ir Raudondvario seniūnijas vandens, pėsčiųjų, dviračių takais ketinama sujungti į Mažąjį pakaunės turizmo žiedą. Ši zona patrauklumu nenusileis geriausiems Lietuvos kurortams. Taip tvirtina turizmo ekspertai, tuo įsitikinę Kauno rajono vadovai.
Rasa Vaitkevičienė
Pakaunėje šalies golfo mėgėjus ugdė pirmasis Lietuvoje golfo aikštynas, ekstremalių pramogų mėgėjams iššūkiu tapo vienintelė Baltijos šalyse laipioti lauke skirta 13,5 metro aukščio Pagonijos uola. Rajone išplėtotos vandens turizmo galimybės.
Turizmas, gerinantis sveikatą
Sujungti žavius pakaunės miestelius dviračių takais, Nemune įrengti prieplaukas, šlaituose – slidinėjimo trasas. Atverti naujas galimybes skraidyklių mėgėjams, įrengti poilsiaviečių, apžvalgos aikštelių, sveikatingumo trasų. Visa tai sujungti į darnią visumą – Mažąjį pakaunės turizmo žiedą, kurio ašimi taptų lyno keltuvas per Nemuną ties Zapyškiu ir Kulautuva.
Šios idėjos Kauno rajono mero Valerijaus Makūno galvoje kirba jau ne vienus metus ir po truputį virsta realybe. „Gal kažkam atrodo prabanga investuoti į laisvalaikį, o aš manau, kad tai būtinybė, – juk pirmiausia investuojame į žmonių sveikatą. Kas gali būti svarbiau?“ – retoriškai klausia Kauno rajono meras.
Remiantis Kauno rajono turizmo plėtros iki 2020 m. specialiuoju planu, Mažojo pakaunės turizmo žiedo infrastruktūrai reikėtų apie 22,5 mln. eurų (78 mln. Lt). Iki šiol per kelerius metus į šią zoną jau investuota maždaug 9,5 mln. eurų (33 mln. Lt).
Nemuno pakrantėse – dviračių takai
Jau nutiesta 33 kilometrai dviračių takų, sujungiančių Kauno miestą su rajonu. Jie driekiasi Nemuno pakrantėmis abipus upės. Įgyvendinus pradėtus projektus dviračių takų padaugės dvigubai. Sujungdami minėtus miestelius, jie sudarys Mažąjį pakaunės turizmo žiedą.
Žiedą ties Zapyškiu ir Kulautuva skiria Nemunas, tačiau šią problemą ketinama paversti unikalia pramoga. Su dviračiais ar be jų žmonės galės per Nemuną persikelti lyno keltuvu. Dešiniajame Nemuno krante keltuvo kabinos būtų pakeltos į 46 metrų aukštį, kad netrukdytų plaukti laivams, o skaidrios jų sienos leistų grožėtis Kauno rajonu iš aukštai.
Persikėlus į kurorto statusą atgauti siekiantį Kulautuvos miestelį laukia paplūdimys, treniruoklių ir vaikų žaidimo aikštelės, pėsčiųjų takai. Kauno rajone įrengta beveik 10 įvairaus ilgio pėsčiųjų takų. Vienas gražiausių šalyje Kadagių slėnio pažintinis takas nutiestas Arlaviškėse, vaizdingame Kauno marių skardžio pakraštyje, kur nuo stataus šlaito atsiveria Nemuno vingiai.
Pavyzdį rodo meras
„Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, suaugęs žmogus kasdien turėtų būti fiziškai aktyvus ne mažiau kaip 30 minučių, o vaikai ir paaugliai – dvigubai ilgiau“, – sako sportui neabejingas Kauno rajono meras. Jis pats dažnai su šeima išsiruošia į žygius dviračiais, o atvykdamas į darbą automobilį stato gerokai toliau, kad galėtų pasivaikščioti pėsčiomis.
Deja, nemaža dalis suaugusiųjų ir vaikų šiandien neranda laiko, o kartais ir noro judėti.
Iniciatyvos kurti sąlygas sveikatai stiprinti ėmėsi Kauno rajono politikai. Savivaldybės gydytojas Romualdas Žekas įsitikinęs, kad tuos 68 proc. gyventojų, kurie fiziškai pasyvūs, paskatinti bent retkarčiais pasimankštinti su treniruokliais ar automobilį pakeisti dviračiu – įmanoma.
Tačiau tokią sveikatos politiką įgyvendinti galima tik sutelktomis savivaldybės, įvairių ūkio sektorių, bendruomenių atstovų jėgomis. Pirmiausia turi būti malonu leisti laisvalaikį aktyviai. Per ketverius metus Kauno rajono savivaldybė miesteliuose ir gyvenvietėse įrengė ir atnaujino 18 sporto aikštynų bei aikštelių.
Vis labiau populiarėja daugiafunkcės sporto aikštelės, išklotos saugia, drėgnoms oro sąlygoms pritaikyta granuline danga. Daug dėmesio sulaukia ir lauko treniruoklių aikštelės – jų per ketverius metus įrengta dvylika.
Kauno rajonas yra Pasaulio sveikatos organizacijos sveikatą stiprinančių regionų narys. Čia vykdoma dešimtys sveikatinimo programų, skirtų įvairaus amžiaus žmonėms, rajone veikia net 40 sveikatą stiprinančių vaikų darželių ir mokyklų, savivaldybė remia fizinio aktyvumo, svaigalų vartojimo prevencijos, bendruomenės aktyvinimo veiklą.
Kauno rajone jau kelerius metus veikia Trečiojo amžiaus universitetas. Čia sveikos gyvensenos patirtimi su senjorais dalijasi sporto legendos – Vladas Garastas, Modestas Paulauskas. Kauno rajono meras V.Makūnas, praeityje buvęs irkluotojas ir sporto specialistas, taip pat ėmėsi iniciatyvos šviesti gyventojus – jis skaito paskaitas apie sveikatos politiką ir galimybes gyventi sveikai.
Fizinio aktyvumo, sveikos gyvensenos profilaktinės programos jau duoda naudos: Kauno rajono gyventojų sveikatos rodikliai geresni nei vidutiniai Lietuvoje. V.Makūnas jau svarsto, kaip rajone atgaivinti kasdienio susisiekimo dviračiu galimybę, kad kiekvieno miestelio gyventojai galėtų saugiai važiuoti į darbą, parduotuvę, mokyklą.
Kaip atsibodo tie uzsakyti straipsniai. Nera taip viskas gerai ir apskritai nera gera, kaip raso.
Mažasis pakaunės turizmo žiedas kuriamas išskirtinai tik anai pusei Kauno. Apskritai visa infrastruktūra tik anoje pusėje tvarkoma, kuriama ir pan. Prienų pusėje kelius net patys valosi, savivaldybės skirtų pinigų užtenka tik 4 kartus per metus nugreidiruot. O kur visi kiti kartai???? Tipo, turit Kadagių slėnį ir džiaukitės… Dviračių takų, bent jau šaligatvių reikia visur. Taurakiemio seniūnijoje, Zapyškyje – nėra net jų.
Šis projektas tai eilinis būdas išplauti pinigus. Gana Kulautuvoje tvarkė karjerą, kur galiausiai buvo prieita išvada, kad darbai atlikti ne kokybiškai ir viską reikės tvarkyti dar kartą. Rajono valdžia vykdo tik sau palankius projektus, tačiau į žmonių gerovę dėmesio visai nekreipia. Kur darbo vietos jaunimui, ką daryti su vaikais kuriems nėra vietos darželiuose??
Makunui visi proektai su nauda visur jam atkatai.
Laukiam nesulaukiam iki Lapių (nuo ribos Kauno tik 5 km) dviracių tako palei Neri ,bet turbūt misija neįmanoma ,nes net mišką iki upės sugeba užsitverti savininkai ir nieks nemato.Keliu abai didelis judėjimas ir tiesiog kiekviena diena vaikai ir kiti dviratininkai rizikuoja gyvybe,turbūt šis takas būtu ne tik pasivažinėjimo ,bet ir strateginės reikšmės žmonės galėtu į sodus važinėti dviračiais,bet matyt miškai užtverti tvorom ir dabartiniai klerkai beabejo susija ,na gal nauja valdžia pajudintu rajono žmoniu interesus o ne tvorų savininkų,kažkaip visur nukelia ,o Kauno rajone Smiltynų miške palei Nerį išdygo naujos tvoros.
SOS Laukiam nesulaukiam iki Lapių (nuo ribos Kauno tik 5 km) dviracių tako palei Neri ,bet turbūt misija neįmanoma ,nes net mišką iki upės sugeba užsitverti savininkai ir nieks nemato.Keliu labai didelis judėjimas ir tiesiog kiekviena diena vaikai ir kiti dviratininkai rizikuoja gyvybe,turbūt šis takas būtu ne tik pasivažinėjimo ,bet ir strateginės reikšmės žmonės galėtu į sodus važinėti dviračiais,bet matyt miškai užtverti tvorom ir dabartiniai klerkai beabejo susija ,na gal nauja valdžia pajudintu rajono žmoniu interesus o ne tvorų savininkų,kažkaip visur nukelia ,o Kauno rajone Smiltynų miške palei Nerį išdygo naujos tvoros.Korespondentai galėtu tuo iškyšuliu (Neries lanku) pasidomėti ir užklausti pas merą ar bus dviračių takas su strategine reikšme ar ir toliau į niekur ties ir kaip tos tvoros miške kiek jos teisingos piliečių atžvilgiu.
Pries rinkimus ir gatves apsviestos per nakti, tuo ir pinigu medziai prades augt. Laikas permainoms, galit jau pailset.
kodėl tik prieš rinkimus prasideda gėrio manija…?