2010 Rugpjūčio 10

Gyvūnai

Ketinama kates, šunis ir šeškus ženklinti mikroschemomis

veidas.lt

Visi Lietuvoje gyvenantys šunys, katės ir šeškai privalės būti paženklinti specialiomis poodinėmis mikroschemomis, jeigu Seimas priims Žemės ūkio ministerijos parengtus Gyvūnų globos, naudojimo ir laikymo įstatymo pakeitimus.

Įstatymo pakeitimo projekte teigiama, kad “katės, šunys ir šeškai turi būti ženklinami mikroschemomis”. Registravimo ir ženklinimo duomenys bus kaupiami gyvūnų augintinių registro duomenų bazėje.

Projekte numatyta, kad minėtų naminių gyvūnų registravimą ir ženklinimą organizuos savivaldybės.

Pasak žemės ūkio ministro Kazimiero Starkevičiaus, minėtų gyvūnų registravimas ir ženklinimas turėtų būti privalomas.

Lietuvos gyvūnų globos draugijos Vilniaus skyriaus direktorės Danutės Navickienės teigimu, privalomas ženklinimas mikroschemomis tiesiog būtinas.

“Daugybę gyvūnų žmonės išmeta, pririša miške prie medžių, prie tvoros ir palieka mirti. Tai yra nusikaltimas. O kaip sužinoti, kas padarė nusikaltimą, jeigu gyvūnas neturi mikroschemos?” – BNS sakė D.Navickienė.

Anot jos, pastaruoju metu gyventojai atsikrato itin daug naminių gyvūnų. “Gyvūnų prieglaudos yra perpildytos, tiesiog “lūžta” nuo gyvūnų. Žmonės jų atsikrato nežmoniškais tempais”, – kalbėjo gyvūnų globos organizacijos atstovė.

Jos teigimu, visos civilizuotos šalys yra įvedusios privalomą ženklinimą poodinėmis mikroschemomis.

Pažymėti gyvūnai būtų užregistruoti, o jų savininkai nebegalėtų išvengti mokesčių.

Dabar taip pat galima naminį gyvūną paženklinti mikroschema. Šią paslaugą teikia kai kurios veterinarijos gydyklos. Mikroschemos patalpinimas kainuoja 60-80 litų.

“Kai žmonės žinos, kad gyvūnas yra pažymėtas ir užregistruotas, gal atsakingiau į jį žiūrės ir labiau įvertins, ar gali leisti sau jį laikyti, ar ne”, – svarstė D.Navickienė.

Gyvūnų globos, naudojimo ir laikymo įstatymo projekte taip pat įtvirtinamos naujos sąvokos – bepriežiūris, bešeimininkis gyvūnas. Kaip gyvūnų nugaišinimo būdai būtų uždrausti skandinimas bei uždusinimas, nugaišinimas elektros srove, nebent prieš tai sukeliama bendra nejautra.

Dokumentu norima uždrausta “žiauriai elgtis su gyvūnais ir juos kankinti, bet kokiomis priemonėmis tiesiogiai ar netiesiogiai propaguoti ir skatinti žiaurų elgesį su gyvūnais, jų kankinimą, kurstyti smurtą prieš gyvūnus”.

Žiauriu elgesiu su gyvūnais, jų kankinimu būtų laikomas atsikratymas jais, gąsdinimas, sužeidimas ar nužudymas, gyvūnų treniravimas kovoms, zoofiliniai veiksmai, gyvūnų skerdimas neapsvaiginus, operavimas be nejautros, veterinarinės procedūros, siekiant pakeisti gyvūnų išvaizdą, išskyrus leidžiamus atvejus, nesirūpinimas gyvūno sveikata, gerove, nepakankamas jo šėrimas ar girdymas.

Projekte numatyta, kad teismo sprendimu asmeniui, patrauktam atsakomybėn už žiaurų elgesį su gyvūnu ar gyvūno kankinimą, gali būti uždrausta laikinai ar nuolat turėti augintinį.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (2)

  1. išgraužia tegul išgraužia tegul rašo:

    nemokėsiu jokių ženklinimo mokesčių. Kodėl aš turėčiau žaloti savo augintinį? Pats mininstras kaime gyvena, tai jo neliečia šis mokestis ;) komikas.

  2. dina dina rašo:

    cia nesamone tai tada mane isdulkin kas


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...