2013 Balandžio 08

Kiek kainuoja vaikų sportas

veidas.lt


Sporto specialistai tvirtina: jeigu norima tapti profesionalu, bet koks sportas bus brangus. Pabūkime mėgėjai, pasižvalgykime po savivaldybių bei privačias sporto mokyklas ir paskaičiuokime, kiek, atsižvelgiant į pasirinktą sporto šaką, vaikų sportas kainuoja jų tėvams.

Mokyklose nunykus užklasinei sporto būrelių veiklai, judrius vaikus ir daug mokėti negalinčius ar nenorinčius jų tėvus gelbsti savivaldybių sporto mokyklos, kurių auklėtiniams sporto bazių ir inventoriaus nuoma bei trenerių paslaugos per mėnesį atsieina tiek, kiek yra nustačiusi tos mokyklos išlaikytoja savivaldybė – dažniausiai 20–30 Lt. Čia priimami visi norintieji, ypač jei einama ne į pas mus pačias populiariausias sporto šakas – krepšinį ar futbolą. Vaikams specialios atrankos rengti neverta, nes, pasak sporto specialistų, pati geriausia – natūralioji atranka.

Savivaldybių sporto mokyklose – simbolinis mokestis
Kelių metų sulaukusį vaiką vesti sportuoti, priklauso nuo tikslų ir sporto šakos. Jeigu svajojama apie profesionalųjį sportą, geriausia pradėti nuo šešerių septynerių – iš tokio amžiaus vaikų specialistams lengviausia lipdyti būsimus olimpiečius ir čempionus. Aišku, yra tokių sporto šakų, į kurias pirmąsyk atėjęs šešiametis pasijus kaip peraugėlis, nes, tarkime, į dailųjį čiuožimą tėveliai atveda ir vos ketverių sulaukusius vaikus.
Į Kauno plaukimo mokyklos, turinčios 1100 auklėtinių, pagrindines grupes renkami pirmokai antrokai, bet ir šeštoko septintoko niekas neišvys, tik, kaip perspėja šios mokyklos sporto specialistė Kristina Skyrienė, plaukimo žvaigždę iš tokio amžiaus jaunuolio sunkoka padaryti. Šiai plaukimo mokyklai priklauso trys miesto baseinai. „Nepamaišytų ir daugiau baseinų“, – sako K.Skyrienė, primindama, kad itin didelį vaikų antplūdį ši sporto mokykla pajuto po Londono olimpinių žaidynių. Ir ne tik Rūtos Meilutytės auksas čia dėtas, bet ir aukščiausios prabos Lauros Asadauskaitės olimpinis apdovanojimas, nuo šio rudens į vandens takelius pritraukęs ne tik plaukikų, bet ir būsimų penkiakovininkų.
Vilniaus futbolo mokykloje, neseniai persikėlusioje į naujas patalpas – Fabijoniškių vidurinę mokyklą, šalia kurios atidarytas naujas futbolo stadionas, sportuoja beveik 600 vaikų. „Galėtų būti ir daugiau, bet pas mus dauguma nori tapti krepšininkais, – sako šios sporto mokyklos direktoriaus pavaduotojas Stanislovas Ramelis. – Pas mus kainos nustatytos savivaldybės: mažiausi moka po 20 Lt per mėnesį, vyresni po 15 Lt. Žinoma, reikia ir į turnyrus vykti, ir aprangą, kamuolių pirkti. Žiemą vėlgi lauke nesportuosi, todėl tenka už maniežo nuomą nemažai mokėti – čia jau tėveliai papildomai turi paremti. Bet per mėnesį, viską sudėjus, į šimtą litų galima sutilpti“, – patikina S.Ramelis.
Dviejų sūnų mama Remigija Daugėlienė, paklausta, kokiais kriterijais vadovaudamiesi kartu su vyru rinko dabar jau aštuonmečiui jaunėliui futbolo mokyklą, pirmiausia pamini trenerį. „Vaikui, ir ypač mažam, padėti susidomėti sportu gali tik geras treneris, todėl ieškojome specialistų. Taip besiklausinėdami išgirdome apie buvusių žalgiriečių įkurtą Baltijos futbolo akademiją, o netrukus patys pamatėme, kaip karjerą baigę patyrę futbolininkai moka bendrauti su vaikais: be riksmų, be muštro“, – šios mokyklos treneriams gerų žodžių negaili R.Daugėlienė. Mėnesio mokestis – 120 Lt, didžiausia jo dalis atitenka už maniežo, kuriame dažniausiai ir treniruojamasi, nuomą. Tiek pat per mėnesį šeimai atsieina ir privačią Sostinės krepšinio mokyklą (SKM) lankančio šešiolikmečio vyresnėlio treniruotės. Pasak sportiškos mamos Remigijos, žiemos neįsivaizduojančios be slidžių, o vasaros – be dviračio, nors vaikų sportas nemažai kainuoja, ypač berniukams būtina sportuoti. Jie ne tik stiprėja fiziškai, bet ir turi mažiau laiko sėdėti prie kompiuterio ar šiaip be tikslo slampinėti.

Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-15-2013-m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Sauleja Sauleja rašo:

    Man regis, kiek tai bekainuotų (aišku suvokiamose ribose), vis vien vaikams sportuoti būtina. Kitaip jie tik sėdi – ir mokykloje, ir namie prie kompiuterio. Maniškiai vaikšto čia: https://alfasteps.com/paslaugos/vaikai/ ir į plaukimą ir labai džiaugiasi, džiaugiuosi ir aš. Vaikai turi būti aktyvūs.


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...