Įvairenybės
Kijeve ant Patono tilto jaunimo patriotinių organizacijų atstovai surengė simbolinę kairiakrantės ir dešiniakrantės Ukrainų suvienijimo akciją.
Iš Dniepro kairiojo kranto link tilto vidurio, tratant būgnams, judėjo jaunuolių kolona su tautine simbolika ir Ukrainos liaudies respublikos vėliava. Iš dešiniojo kranto ėjo jaunuoliai su nacionaline Vakarų Ukrainos liaudies respublikos simbolika ir vėliava.
Susitikusios abi grupės suformavo simbolinę grandinę iš rankomis susikibusių žmonių ir sugiedojo Ukrainos himną.
Teisėsaugos institucijų duomenimis, akcijoje dalyvavo daugiau kaip 600 žmonių.
Sausio 22-ąją minimą Ukrainos vienybės dieną (Denj sobornosti) 1999 metais įsaku nustatė prezidentas Leonidas Kučma.
1919 metų sausio 22 dieną Kijevo Sofijos aikštėje buvo paskelbtas abiejų Ukrainų susivienijimo aktas. Pagal jį Vakarų Ukrainos liaudies respublika įėjo į Ukrainos liaudies respublikos sudėtį kaip jos vakarinė sritis. Tačiau dėl sudėtingų tarptautinių ir vidaus sąlygų susivienijimas realiai neįvyko ir abiejų Ukrainų administracinės institucijos toliau dirbo nepriklausomai.
Iš pradžių Ukrainos liaudies respublika 1917 metų lapkričio 20-ąją buvo paskelbta federaciškai susijusia su Rusija, o nepriklausomybę paskelbė 1918 metų sausio 22-ąją.
Vakarų Ukrainos liaudies respublika buvo sukurta po to, kai 1918 metų spalio 19 dieną Ukrainos nacionalinė rada Lvove paskelbė Ukrainos valstybę etninėse Galicijos, Bukovinos ir Užkarpatės teritorijose. 1918 metų lapkričio 1-osios naktį Ukrainos šaulių būriai perėmė svarbiausių Lvovo objektų kontrolę. 1918-ųjų lapkričio 13-ąją buvo patvirtintas “Laikinasis pagrindinis įstatymas dėl buvusios Austrijos-Vengrijos monarchijos ukrainiečių žemių valstybinio savarankiškumo”.
Ukrainos visuomenė pirmą kartą susivienijimą plačiai paminėjo 1990 metų sausio 22 dieną, kai žmonės suformavo daug kilometrų nusidriekusias “gyvąsias grandines” tarp šalies miestų.