Liepą kino salėse įsitvirtins vasariškas lengvumas: komedijų ir animacinių filmų daug, na, o rimtesnių – vos vienas kitas.
Vasara – kino salių tuštėjimo metas, todėl tradiciškai kino teatruose daugiausia pristatomos lengvesnio turinio kino juostos. Sudėtingų, daugiasluoksnių filmų – maža. Šįkart toks yra vienintelis “Geležinkelininkas”. Tiesa, kompiuterinės animacijos filmai taip pat nusipelno pagyrų, tačiau jau dėl kitų dalykų.
Ryškiausia juosta – apie karą
Nepaisant to, kad režisierius Jonathanas Teplitzky pasirinko jau, atrodo, visiškai išsemtą ir nuvalkiotą Antrojo pasaulinio karo temą, “Geležinkelininkas” yra didžiausio dėmesio verta kino juosta. Filmo pranašumas tas, kad jis yra paremtas tikrais įvykiais (pastatytas pagal bestseleriu tapusią autobiografinę knygą), bet, reikia pripažinti, pasirinktas šiek tiek kitoks pasakojimo kampas.
Galiausiai tai, kad šioje juostoje sutiko vaidinti tokie žinomi aktoriai bei “Oskaro” laureatai, kaip Colinas Firthas, puikiai pažįstamas iš filmų “Karaliaus kalba”, “Mamma Mia!” ar “Bridžitos Džouns dienoraštis”, bei Nicole Kidman, neseniai įkūnijusi Monako princesę Grace Kelly, rodo, jog istorija turėtų būti stipri. Seniai žinoma tiesa, kad garsūs aktoriai patys pasirenka, kuriuose filmuose vaidinti. Štai kad ir C.Firthas yra plačiai pagarsėjęs savo išrankumu.
Filme pirmame plane matysime ir jaunąją aktorių kartą: vos 24-erių sulaukęs Jeremy Irvine‘as dar nespėjo pelnyti prestižinių apdovanojimų, tačiau savo darbų sąraše jau turi keletą gana svarbių vaidmenų. Pirmiausia – Alberto Narracotto filme “Karo žirgas”, nominuotame net šešiems “Oskarams”. “Geležinkelininke” su C.Firthu dalysis pagrindinio herojaus Erico Lomaxo vaidmenį (karo metų ir dabarties).
Britų ir australų kurtame filme “Geležinkelininkas” pasakojama E.Lomaxo, britų armijos pareigūno, radijo inžinieriaus, Antrojo pasaulinio karo metais paimto į japonų armijos nelaisvę ir su likimo draugais išsiųsto į Birmą priverstiniams geležinkelio tiesimo darbams, istorija.
Nelaisvėje E.Lomaxas buvo nubaustas už tai, kad norėdamas pakelti belaisvių ūpą sukonstravo radiją. Dėl to jis buvo sadistiškai kankinamas barbariškumu pagarsėjusios slaptosios Japonijos armijos karo policijos atšakos “Kempeitai”.
Ne tik visą šį tekstą, bet ir visus kitus šios savaitės “Veido” straipsnius galėsite perskaityti išsiuntę žinutę numeriu 1390 ir įrašę “veidas 262014″ bei įvedę gautą kodą.
Žinutės kaina 4 Lt. Plačiau http://www.veidas.lt/veidas-nr-26-2014-m