Knygos
Knygų leidybos ir prekybos verslas itin sunkiai keliasi iš duobės, į kurią įstūmė ekonominis sunkmetis ir visą šalies verslą sukrėtusios 2009 metų įgyvendintos mokesčių permainos. Praėjusiais metais vis dar smukusi knygų rinka šįmet tikisi atsitiesti, ketvirtadienį rašo “Kauno diena”.
Didžiausius šalyje knygynų tinklus valdančių bendrovių atstovai tikina jaučiantys vėl pamažu augantį knygų mėgėjų dėmesį.
“Knygų prekybos rinkoje regime pagyvėjimą. Tiek paskutinis metų ketvirtis, tiek pirmas šių metų mėnuo leidžia fiksuoti, nors ir nedidelį, bet augimą”, – sakė leidyklos “Vaga” viešųjų ryšių projektų vadovė Jurgita Videikaitė.
Pirmą šių metų mėnesį, palyginti su tuo pačiu periodu pernai, “Vaga” užfiksavo beveik 8 proc. apyvartos augimą. J.Videikaitės teigimu, per praėjusius dvejus metus knygų pardavimas knygynuose krito iki 30 proc.
“Padėtis jau stabilizuojasi. Nudžiugino Kalėdos, nes žmonės domėjosi knygomis ir jas pirko. Jei šie metai tęsis taip, kaip prasidėjo, matyt, bus galima kalbėti apie pardavimo kilimą”, – kalbėjo leidyklos “Tyto alba” vadovė ir Lietuvos leidėjų asociacijos prezidentė Lolita Varanavičienė.
Ji negalėjo pateikti finansinių 2010 metų rezultatų, tačiau tikisi, kad jos vadovaujama leidykla praėjusius metus baigė ne mažesniu pardavimu nei 2009 metais. Tačiau pelno ji nesitiki.
“Manau, apie pelningumą praėjusiais metais netenka kalbėti. Buvome priversti dalyvauti daugybėje akcijų, kurios buvo daromos iš leidėjų kišenės. To iš mūsų reikalavo prekybos centrai, knygynai, mes stengėmės susigrąžinti pinigus, kad turėtume apyvartinių lėšų, jau nebegalvojome apie jokį pelną”, – konstatavo “Tyto albos” vadovė.
Įmonių grupės “Alma littera” generalinis direktorius Arvydas Andrijauskas sako, kad praėję metai knygų prekybos verslui buvo dvejopi: pirmą pusmetį pardavimas knygynuose krito, antrą – šiek tiek atsitiesė ir iš dalies kompensavo pirmo pusmečio kritimą.