2012 Birželio 23

Kodėl dingsta noras išdykauti?

veidas.lt

Seksologai tvirtina, kad šiandien vis daugiau porų visame pasaulyje kenčia sekso badą. Kodėl mums, moterims, kartais maloniau atsukti vyrui nugarą, nei kartu su juo pasinerti į aistros sūkurį?

Kiekvieną kartą, kai vyro rankos pradeda lėtai slysti jūsų kūnu žemyn, atstumiate jį sakydama, kad esate pervargusi. Ar tai tikroji priežastis? Seksologai sako, kad nenorą mylėtis dažniausiai lemia psichologinės priežastys, glūdinčios giliai pasąmonėje. Kiekviena moteris išgyvena dėl skirtingų dalykų, tačiau yra keletas ypač dažnai pasitaikančių priežasčių, kodėl vengiama sekso.

Ką atsinešėte iš vaikystės?

Moters seksualumas pradeda formuotis vaikystėje, todėl tėvų auklėjimas palieka labai ryškų pėdsaką. Seksologai sako, kad yra nemažai moterų, kurios nenori mylėtis, nes buvo labai griežtai auklėjamos. Jeigu augote itin religingoje šeimoje, kurioje buvo daug draudimų, gąsdinimų, jums kalė į galvą, kad lytinis artumas yra nuodėmingas, gali būti, kad dėl to nejaučiate poreikio mylėtis.

Nenorite daugiau atžalų

Baimė pastoti – viena dažniausių priežasčių, kodėl moterys atsisako mylėtis. Tai stipriai veikia mūsų seksualumą, atima normalų orgazmo pajautimą. Ir ši bėda aktuali ne tik aštuoniolikmetėms. Galbūt nenorite susilaukti dar vieno vaikelio, nes bijote, kad didesnės šeimos nepajėgsite išlaikyti. Arba iškentusi didelius gimdymo skausmus nė už ką nenorite to paties patirti dar kartą. Vyresnės moterys jaudinasi, ar pajėgtų išnešioti vaikutį. Tačiau šią problemą įvardijus ir pripažinus (ji taip pat gali lindėti pasąmonėje), bus gana lengva išspręsti. Juk dabar išties didelis įvairių apsisaugojimo priemonių pasirinkimas.

Kalti kontraceptikai

Yra moterų, kurios, norėdamos išlaisvinti savo seksualumą ir atsikratyti baimės pastoti, visai praranda norą mėgautis seksu – taip gali nutikti dėl netinkamų kontraceptinių piliulių. Kai kurie ginekologai patvirtina, kad hormoninė kontracepcija turi ryšį su libido – slopina norą turėti lytinių santykių. Tačiau tokį poveikį sukelia ne visi hormoniniai kontraceptikai.

! Labiau libido slopina geriamosios kontraceptinės tabletės, kurių sudėtyje esančios medžiagos mažina testosterono kiekį. Jos skiriamos, jei vargina veido plaukuotumas, spuogai. Tačiau sumažėjęs vyriško hormono testosterono kiekis ne tik panaikina nemalonius dalykus, bet ir gali slopinti lytinį potraukį. Jeigu jaučiate, kad bėda slypi čia, paprašykite ginekologo skirti kitų kontraceptinių tablečių arba pasirinkite kitokį apsisaugojimo būdą. Gera išeitis yra pleistras, žiedas ar spiralė.

Konkurentas – mažasis šeimos narys

Labai dažnai rutina į patalus įsivelia, kai gimsta vaikelis ir žmona visą dėmesį skiria mažyliui, o vyras lieka antrame plane. Psichologai sako, kad metai po kūdikio gimimo santuokai labai pavojingi, tuo metu įvyksta bene daugiausiai skyrybų. Mat partneriai pamiršta, kad jie ne tik tėvai, bet ir meilužiai. Intymiems santykiams ypač didelį pavojų kelia, kai mažylis lovoje užima tėčio vietą, o šis išsikrausto ant sofutės… trejiems metams. Jeigu norite, kad aistra visai neužgestų, bent kartą per savaitę raskite laiko pabūti meilužiais. Juk mylėtis galima ne tik lovoje ir nebūtinai vakare…

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...