2010 Gegužės 28

Baudžiamoji atsakomybė

Komisijai dėl A. Sacharuko neličiamybės vadovaus E. Masiulis

veidas.lt

Seime penktadienį sudarytai komisijai dėl leidimo baudžiamojon atsakomybėn patraukti Seimo narį Aleksandrą Sacharuką vadovaus Kęstutis Masiulis, buvęs komisijos, teikusios Seimo nariui pradėti apkaltą, vadovas.

Į penktadienį sudarytą komisiją dėl sutikimo patraukti A.Sacharuką baudžiamojon atsakomybėn daugelis frakcijų delegavo tuos pačius atstovus kaip ir į komisijas, sprendusias dėl pagrindo Krikščionių partijos frakcijos atstovams A.Sacharukui ir jo kolegai Linui Karaliui pradėti apkaltas.

Komisijos pirmininku paskirtas apkaltos komisijoms pirmininkavęs K.Masiulis, pavaduotoju – šias pareigas ir apkaltos komisijose ėjęs Vytenis Povilas Andriukaitis.

“Vien dėl objektyvumo turėjo K.Masiulis ir Vytenis Andriukaitis atsisakyti”, – piktinosi Krikščionių partijos frakcijos seniūnas Vidmantas Žiemelis.

“Ypatingai aš nepritariu, kad pirmininkas būtų paliktas K.Masiulis, nes jis nuo pirmos dienos demonstravo šališkumą”, – jam antrino Darbo partijos frakcijos atstovė Loreta Graužinienė.

Remdamasis laikinojo generalinio prokuroro Raimondo Petrausko prašymu panaikinti A.Sacharuko teisinį imunitetą Seimas penktadienį sudarė komisiją, kuri turės Seimui iki birželio 15 pateikti išvadą.

Laikinasis Generalinės prokuratūros vadovas į Seimą, prašydamas leisti patraukti baudžiamojon atsakomybėn Seimo narį, Krikščionių partijos frakcijos atstovą A.Sacharuką, kreipėsi penktadienį.

“Paskirtis mano tokia, kad kreipiuosi į Seimą dėl Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo. (…) Yra duomenų, kad Seimo narys A.Sacharukas, būdamas valstybės tarnautoju, piktnaudžiaudamas tarnybine padėtimi, veikdamas priešingai tarnybos interesams, 2010 metų sausio mėnesį, neturėdamas teisinio pagrindo įgijo ir laikė Lino Karaliaus prieš išvykstant į užsienį paliktą frakcijos patalpose Seimo nario pažymėjimą, šį fizinio asmens dokumentą neteisėtai panaudojo Seimo posėdžių metu registruodamasis ir balsuodamas už L.Karalių”, – sakė R.Petrauskas.

Pasak jo, A.Sacharukas tokiu būdu “suklastojo tikrus dokumentus, elektroninius balsavimo protokolus, kuriuose dėl tokių A.Sacharuko veiksmų buvo įtvirtinti tikrovės neatitinkantys duomenys”.

Seimo statutas numato, jog išklausęs generalinio prokuroro pranešimą dėl parlamentaro patraukimo baudžiamojon atsakomybėn, Seimas priima vieną iš dviejų sprendimų: sudaro tyrimo komisiją dėl sutikimo Seimo narį patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę arba pradeda apkaltos proceso parengiamuosius veiksmus.

Seimas jau yra pradėjęs apkaltos procesą A.Sacharukui ir jo frakcijos kolegai Linui Karaliui. Su prašymu atsakyti, ar Seimo narių poelgiuose esama požymių, jog jie sulaužė priesaiką ir nusižengė Konstitucijai, kreiptasi į Konstitucinį Teismą.

Konservatoriaus K.Masiulio vadovaujama parlamentinė komisija, kuri svarstė galimos apkaltos pagrįstumą, yra konstatavusi, kad A.Sacharuko veiksmuose galima įžvelgti nusikalstamos veikos subjektyvių požymių.

Komisija prokuratūros prašė ištirti, ar A.Sacharuko veiksmų, kai jis balsavo užsienin išvykusio frakcijos kolegos Lino Karaliaus kortele, negalima vertinti kaip dokumento klastojimo ir dokumento pagrobimo bei jo panaudojimo.

Specialioji Seimo komisija nustatė, kad A.Sacharukas 11 kartų sąmoningai balsavo už frakcijos kolegą L.Karalių, kai šis buvo išvykęs atostogauti į Azijos šalis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...