2011 Kovo 22

Krepšinio aistruoliams – trečdalis “EuroBasket 2011″ bilietų

veidas.lt

Lietuvoje triukšmingai prasidėjo prekyba rudenį mūsų šalyje įvyksiančio 2011 m. Europos vyrų krepšinio čempionato bilietais. Pirmieji išsvajotuosius bilietus galėjo įsigyti specialiai įkurto virtualaus “EuroBasket 2011″ Fanų klubo nariai.

Norint jais tapti reikėjo sumokėti 10 Lt registracijos mokestį. Visi užsiregistravusieji įgijo teisę įsigyti bilietus į Europos čempionatą trimis dienomis anksčiau, nei prasidėjo viešoji prekyba.

Jau pirmosiomis išankstinės prekybos bilietais valandomis kilo skandalas, mat bilietų platintojos “Tiketos” sistema neatlaikė apkrovimo ir keletą valandų veikė labai lėtai. Visi užsukusieji į oficialios bilietų platintojos tinklalapį buvo rikiuojami į virtualią eilę ir turėjo laukti galimybės patekti į bilietų pasirinkimo sistemą. Tikėdamiesi pokyčių vadinamosios antrosios religijos gerbėjai bandė nuolat perkrauti tinklalapį ir taip tik dar labiau lėtino jo darbą.

“Tiketos” generalinis direktorius Andrius Žiauberis sakė, kad prekybos “EuroBasket 2011″ bilietais pirmosiomis valandomis bendrovės tinklalapis sulaukė net dviejų milijonų apsilankymų.

Lietuvos krepšinio gerbėjai akimirksniu išgraibstė bilietus į mūsų nacionalinės komandos pirmojo etapo rungtynes. Pasak “Tiketos” vadovo, paskutinis bilietas į Lietuvos ir Ispanijos rinktinių mačą buvo parduotas kovo 14-osios pavakare – apie 16 val. Tačiau ne vienas aistruolis jau 10 val. ryte “Tiketos” kasose išgirdo atsakymą, kad bilietų į šias rungtynes nėra. Tokių nesusipratimų galėjo kilti dėl aistruolių internetu rezervuojamų, tačiau vis dėlto nenuperkamų bilietų. Jei per nustatytą laiką pinigai nepasiekdavo “Tiketos”, bilietai grįždavo į prekybą.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) nformavo, kad per išankstinės prekybos pirmąsias dvi dienas buvo parduota apie 50 tūkst. bilietų. “Tai yra geriausias rezultatas per visą Europos čempionatų istoriją. “FIBA Europe” labai teigiamai įvertino Fanų klubo idėją, manau, ji bus naudojama ir per kitus čempionatus. Pasirengimą Europos čempionatui pradėjome turėdami 13 mln. Lt biudžeto deficitą, kurį tikėjomės panaikinti iš bilietų pardavimo. Galiu pasidžiaugti, kad jau per pirmąsias porą dienų surinkome 85 proc. reikiamų lėšų, buvo parduota bilietų už 10 mln. Lt”, – pasakojo LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas.

Išankstinėje prekyboje galėjo dalyvauti 7 tūkst. į “EuroBasket 2011″ fanų klubą užsiregistravusių žmonių. Galimybe iš anksto nusipirkti bilietus pasinaudojo apie 5 tūkst. aistruolių.

Atkreiptinas dėmesys, kad krepšinio aistruoliams pasiūlytos bilietų kvotos nė iš tolo neprilygsta skaičiams, kurie minimi kalbant apie arenose esančias vietas. Pavyzdžiui, Panevėžyje aistruoliai galėjo įsigyti 1900 bilietų, nors arenoje per Europos čempionatą bus net 6500 vietų. Viešosios prekybos nepasiekė net 4600 bilietų. Pasirodo, 1200 arenoje esančių vietų per Europos čempionatą užims žurnalistai, “FIBA Europe” delegatai, svečiai, Europos čempionato dalyviai ir nacionalinės penkių užsienio šalių federacijos (jos išplatins bilietus savo aistruoliams), “FIBA Europe” ir “EuroBasket 2011″ rėmėjams rezervuota 700, Tomo Balaišio-Sėklos vadovaujamiems Lietuvos rinktinės gerbėjams – 200. Dar tūkstantis bilietų pirmumo teise nukeliavo “Cido” arenoje įrengto “Blomberg” klubo nariams ir VIP ložių savininkams, 300 vietų rezervuota turistų paketams. Panašių proporcijų laikytasi ir prekiaujant bilietais į antrojo etapo kovas Vilniuje ir Kaune vyksiančias atkrintamąsias varžybas.

Ar tai nėra Lietuvos krepšinio aistruolių apiplėšimas vidury baltos dienos? Tikriausiai – ne.

Turbūt nėra geresnio pavyzdžio prekybos bilietais sistemai nagrinėti, nei pasaulio futbolo čempionatas. Taigi PAR stadionuose pernai buvo sužaisti 64 mačai, stadionuose per juos iš viso buvo 3,7 mln. vietų.

O viešąją prekybą pasiekė vos 743,9 tūkst. bilietų – į juos galėjo pretenduoti visi norintys. Šis skaičius sudaro vos 20 proc. visų pasaulio futbolo čempionato stadionuose buvusių vietų. Tuo tarpu Lietuvos krepšinio gerbėjai per išankstinę “EuroBasket 2011″ prekybą galėjo įsigyti 29 proc. bilietų į varžybas Panevėžyje, 37 proc. – į varžybas Vilniuje ir net 48 proc. – į varžybas Kaune.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...