Kretingai, vienam seniausių Vakarų Lietuvos miestų, šiemet sukanka 760 metų. Ta proga Kretingoje jau kelis mėnesius vyksta įvairūs renginiai, o pagrindinės linksmybės, skirtos miesto jubiliejui, praūžė prieš savaitę.
Beje, 760-ąjį gimtadienį Kretinga nusprendė švęsti blaiviai – pirmą kartą pagrindinio vakaro koncerto metu buvo draudžiama pardavinėti alkoholį viešose vietose.
Vienas gražiausių Žemaitijos miestų įsikūręs 11 km į rytus nuo Palangos ir 21 km į šiaurės rytus nuo Klaipėdos. Išskirtinė geografinė padėtis Kretingai duoda ir naudos, ir pridaro šiek tiek žalos: nors čia nėra pramonės įmonių, norintys dirbti kretingiškiai darbo randa netoli esančioje Klaipėdoje arba Palangoje, todėl Kretingoje nedarbo lygis visuomet būdavo vienas mažesnių. Be to, nemažai į Palangą traukiančių turistų pakeliui užsuka ir į Kretingą.
Tiesa, rajono meras Juozas Mažeika pripažįsta, kad ilgesniam laikui turistus Kretingoje užlaikyti sunku – įdomesniems objektams aplankyti užtenka poros dienų, be to, mieste dar nėra aukštesnės klasės viešbučio, kuriame poilsiautojai galėtų apsistoti. „Ir apskritai Palanga mus nukonkuruoja, nors mes ir nebandome su kurortu varžytis. Mūsų tikslas – patraukti žmones, kad jie, vykdami į pajūrį, panorėtų stabtelėti ir Kretingoje“, – dėsto meras.
760 metų sukaktį mininti Kretinga turi bent keletą įdomybių, suteikiančių miestui išskirtinumo. Pavyzdžiui, Kretingoje yra vienintelis Lietuvoje žiemos sodas, įkurtas grafo Juozapo Tiškevičiaus. Turistų pamėgtas žiemos sodas įsikūręs Tiškevičių dvaro rūmų teritorijoje, kur veikia Kretingos muziejus, yra parkas. Be to, šiame mieste veikia net penki vienuolynai, daug turistų privilioja už keliolikos kilometrų nutolusi Orvidų sodyba-muziejus. Kretingos rajone veikia ir didžiausias šalyje vėjo jėgainių parkas – jį šiuo metu sudaro 42 vėjo malūnai.
Šiandien vienas didžiausių Kretingos rajono prioritetų – pritraukti investuotojų. Jie bus viliojami kaip tik šiuo metu planuojamomis įvesti mokesčių lengvatomis.