2010 Liepos 13

Valstybės kontrolė

Kūno kultūros ir sporto departamente – pažeidimai

veidas.lt

Valstybės kontrolė (VK) Kūno kultūros ir sporto departamente nustatė įvairių pažeidimų – 2009 metais daugiau nei 3,5 mln. litų paskirstyta neskaidriai, reikalavimų neatitinkantiems projektams ir pažeisdama teisės aktus.

Pasak VK pranešimo, nustatyta, kad dauguma Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo tarybos finansuotų projektų neatitiko jiems keliamų reikalavimų: iš projektų sąmatų nebuvo galima nustatyti, kas už gautas lėšas bus daroma, nepateikti visi reikalingi dokumentai. Kai kuriuose tarybos finansuotuose projektuose trūko net būtiniausios informacijos, teigiama VK pranešime.

Pavyzdžiui, sunkiosios atletikos salei rekonstruoti skirta 62 tūkst. litų, nors projekto paraiškoje nenurodyta, kas bus rekonstruojama, kokios darbų apimtys, kokią ir kiek įrangos planuojama įsigyti ir už kokią kainą.

Be to, pažymi VK, nuo įvairių projektų vertinimo nenusišalino tarybos nariai, kurių vadovaujamų institucijų projektai buvo vertinami. Audito ataskaitoje taip pat pažymima, kad taryba, atsižvelgdama į auditorių pastabas, jau sugriežtino fondo lėšų skirstymą.

Nustatyta, kad pažeidžiant teisės aktus daugiau nei 713 tūkst. litų fondo lėšų panaudota viešųjų įstaigų veiklai finansuoti, o ne konkretiems projektams vykdyti. Pavyzdžiui, viešoji įmonė “Optimalūs sporto sprendimai” per 63 tūkst. litų, skirtų jaunių ir jaunučių sporto žaidynėms surengti, panaudojo darbuotojų atlyginimams ir komunaliniams mokesčiams mokėti. Nutarus šią įstaigą likviduoti, sporto žaidynės taip ir nebuvo surengtos.

Nors 2009 metais departamentas parengė lėšų sporto federacijoms skyrimo tvarkos aprašą, tačiau jo nesilaikė ir lėšos organizacijoms buvo skirstomos pagal ankstesniais metais skirtų lėšų dydžius. Pasak auditorių, toks lėšų skirstymo būdas yra neskaidrus. 2009 metais tokiu būdu alpinizmo, lietuviško ritinio, sporto medicinos ir kitoms sporto federacijoms departamentas paskirstė 642 tūkst. litų.

Auditorių vertinimu, valstybės biudžeto lėšų departamentas galėjo sutaupyti nepirkdamas teisinių paslaugų ir greičiau užbaigdamas jam pavaldžių įstaigų likvidavimą. Nustatyta, kad departamentas už daugiau nei 50 tūkst. litų įsigijo teisines paslaugas, kurios numatytos dviejų institucijoje dirbančių teisininkų pareigybių aprašymuose. Auditoriai atkreipė dėmesį, kad kai kurias pavaldžias įstaigas departamentas likviduoja jau šešiolika metų, todėl valstybės lėšos naudojamos netaupiai ir neracionaliai.

Valstybės kontrolė pastebi, kad iki galo neišspręstas rentų mokėjimo klausimas sportinę karjerą baigusiems sportininkams. Teisės aktuose numatyta, kad renta mokama tik kito pajamų šaltinio neturintiems buvusiems sportininkams arba jas gaunantiems už darbą kūno kultūros ir sporto srityje.

Tačiau teisės aktuose neišaiškinta, kas yra darbas kūno kultūros ir sporto srityje. Pasitaiko atvejų, kai rentas gauna karjerą baigę sportininkai, kurių mėnesiniai atlyginimai viršija 60 tūkst. litų. 85-iems karjerą baigusiems sportininkams 2009 metais departamentas išmokėjo daugiau nei 2,8 mln. litų rentų.

“Nors dėl gausybės pažeidimų praėjusiais (2008-aisiais – BNS) metais Kūno kultūros ir sporto departamentas sulaukė griežto Valstybės kontrolės vertinimo, o Generalinė prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą, tačiau ir po 2009 metų finansinio audito departamente konstatavome reikšmingus teisės aktų pažeidimus”, – VK pranešime cituojama valstybės kontrolierė Giedrė Švedienė.

Anot jos, optimizmo suteikia tik tai, kad pažeidimų mastas yra mažesnis ir kad valstybinių auditorių rekomendacijos jau pradėtos įgyvendinti.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...