Šiltasis metų laikas Lietuvoje trunka vos kelis mėnesius, o likę mėnesiai grasina niūria tamsa, dargana, šlapdriba ir speigais, todėl vis dažniau lietuviai žiemą atostogauti keliauja į šalis, kuriose ir dabar galima pasilepinti šiluma.
Mūsų šalyje įsitvirtinus žiemos šalčiams Lietuvos keliautojai, ieškantys šiltos šalies, šiltos jūros ir saulėtų paplūdimių, turi iš ko pasirinkti. Nenorintieji belstis į kitą Žemės pusę, šiluma gali pasimėgauti jaukiame Kipre ar Ispanijai priklausančiose Kanarų salose, ieškantieji kultūros ir religijos paminklų paprastai traukia į Izraelį ar Jordaniją, nesibaiminantys kultūrinių skirtumų karščiu mėgaujasi arabų šalyse, o patyrusių turistų, keliones planuojančių savarankiškai, maršrutai suka link Azijos šalių arba Karibų jūros, Indijos ar Ramiojo vandenyno salų.
Kelionių kainos žiemą taip pat nesikandžioja, ypač kai daugiau laiko skiri kelionės planavimui ir lėktuvų bilietų paieškai. Štai Evelina Rickutė, žiemą dažniausiai atostogaujanti Kanarų salose, Sicilijoje ar Kipre, kelionei pradeda rengtis dar vasarą. Dviejų savaičių atostogos merginai paprastai nekainuoja daugiau nei 2 tūkst. Lt. O štai 73 metų Janina Rasteinienė mieliau keliauja su kelionių agentūromis ir už dešimties dienų poilsį Egipte ar Turkijoje sumoka maždaug 2,5 tūkst. Lt. Tiesa, nuvykusi į Egiptą ar Turkiją, ponia Janina vietos agentūrose perka daug ekskursijų po šalį.
Beje, tie kurie nesiryžta keliauti savarankiškai, tačiau nebijo rizikuoti, gali pasiieškoti kelionių agentūrų paskutinės minutės pasiūlymų ir Kanarų salose, Turkijoje ar Maroke dešimt dienų ar porą savaičių ilsėtis vos už 700–900 Lt.
Keliautojas ir tinklaraštininkas Vytautas Mikaitis bijantiems šalčio pataria traukti į Aziją, o taupantiems – pasižvalgyti po pigųjį Vietnamą. Pasak jo, didžiausią kelionių į tolimus kraštus biudžeto dalį sudaro lėktuvo bilieto kaina, o pragyvenimas ten kur kas pigesnis. Pasak V.Mikaičio, beveik visą Vietnamą galima pervažiuoti vietiniu visuomeniniu transportu vos už 20–30 Lt, o jaukiame Niačango (Nha Trang) kurorte tvarkingas viešbučio kambarys porai kainuoja juokingus 15 Lt.
Sekant skrydžių bendrovių nuolaidas, bilietą į Singapūrą ar Bankoką (iš šių miestų patogiausia keliauti po Pietryčių Aziją) galima rasti ir už šiek tiek daugiau nei tūkstantį litų žmogui.
Paplūdimiai, slėniai ir bibliniai miestai
Pasak E.Rickutės, žiemą keliauti verta ne tik dėl saulės, šilumos, žalumos, bet ir dėl kainų bei mažesnių turistų srautų. Net viso pasaulio turistų pamėgtuose Kanarų salų paplūdimiuose gali pasijusti it negyvenamose salose. „Pakrantėse tuščia ir ramu. Gali klajoti, kiek širdis geidžia, ir atsigauti nuo miesto šurmulio“, – pasakoja E.Rickutė.
Beje, ir maudytis smagu, mat vandens temperatūra žiemą būna 18 laipsnių šilumos, o kartais ir šiltesnė. O mūsų Baltijos jūra juk net vasarą ne visada tiek įšyla.
Jei yra galimybė, verta aplankyti ne vieną, o kelias Kanarų salas, garsėjančias vaizdingumu. Tenerifės saloje įdomu saulėlydį pasitikti ant Teidės ugnikalnio kraterio, o jei bus dar mažai gamtos rūstumo, verta nuplaukti į Lansarotę, kurioje stūkso net 32 ugnikalniai. O štai gėlėtąją Fuerteventūrą ne tik Homeras savo epe „Odisėja“ paminėjo – kasmet šių salų auksinių smėlio kopų ar rūsčių akmenų paplūdimius aprašo įvairūs kelionėms skirti leidiniai, įtraukdami į gražiausių pasaulio vietų dešimtukus.
Na, o jei norisi bendravimo, gero maisto ir gurmaniškų gėrimų, atostogauti verta Sicilijoje: bus šiek tiek vėsiau, tačiau smalsūs ir plepūs siciliečiai vieno atostogautojo ramybėje nepaliks nei vaizdingame Taorminos graikiškame teatre, nei restorane, nei trileriuose apie mafiją pagarsėjusiose Katanijos gatvėse.
Nors Turkija ir Egiptas, dažno lietuvio požiūriu, yra banalių ir tingių atostogų sinonimas, mat ten nukeliavę tautiečiai dažniausiai neišlenda pasižvalgyti iš viešbučio teritorijos, tačiau, pasak ponios Janinos, iš tiesų šiose šalyse gausu turistinių atrakcijų: pradedant aktyviu poilsiu, tokiu kaip nardymas, baigiant istorijos, kultūros ar gamtos paminklų lankymu.
Visą publikacijos tekstą skaitykite savaitraštyje “Veidas”, pirkite žurnalo elektroninę versiją http://www.veidas.lt/veidas-nr-51-2012m internete arba užsisakykite “iPad” planšetiniame kompiuteryje.