Nors ši vasara Lietuvoje dideliais karščiais nepasižymėjo, kurortų verslininkai sezonu liko patenkinti. „Žinoma, pajūris į prastesnį orą reaguoja jautriausiai, tačiau jei vertintume visos Lietuvos mastu, vasaros sezonas nebuvo nuostolingas“, – aiškina Lietuvos kurortų asociacijos direktorė Jurgita Kazlauskienė.
Jos teigimu, šiemet greičiausiai dėl permainingų orų pagrindinė sezono tendencija buvo poilsiautojų pasiskirstymas po visoje Lietuvoje išsibarsčiusius kurortus: priešingai nei ankstesniais metais, jie traukė ne vien į pajūrį, bet ir į kitas Lietuvos vietas. „Dėl to labai džiaugiasi šiemet Lietuvos kultūros sostine paskelbti Anykščiai, kuriuose vyko daugiau ir įvairesnių renginių, atidaryta nauja apžvalgos aikštelė. Vasara sėkminga buvo ir Druskininkams. Daug turistų rinkosi ežerų, upių pakrantes, aktyvų poilsį su dviračiais“, – pasakoja J.Kazlauskienė.
Taip elgtis juos paskatino ir noras sutaupyti – poilsis prie jūros atsieina brangiau nei pramogos, pavyzdžiui, prie ežero. Vis dėlto privačių apgyvendinimo paslaugų teikėjų asociacijos „Svetingas šeimininkas“ pirmininkė Irena Švanienė šiemet populiariausiuose kurortuose nepastebėjo žymaus kainų didėjimo.
Pasak jos, brangiau už nakvynę pajūryje teko mokėti nebent dėl to, kad poilsiautojai, matydami, jog vasaros orai permainingi, neužsisakydavo nakvynės iš anksto ir dažnai į kurortus vyko spontaniškai, o tai lėmė ir didesnes išlaidas už kambarį.
Pašnekovai sutinka, kad bendra kainų kilimo tendencija, nors ir nelabai ryški, vis dėlto yra: apgyvendinimo paslaugos bei maitinimas šalies kurortuose kainavo keliais procentais brangiau nei pernai.