2014 Rugsėjo 23

Lazdijų meras: „Padėkime žmogui susikurti darbo vietą“

veidas.lt

Darbas žmogaus nesusiras – žmogus turi susirasti darbą. Tuo įsitikinęs Lazdijų rajono savivaldybės meras Artūras Margelis, energingai ieškantis kelių nedarbui rajone sumažinti.

 

Mero užmojai jau duoda vaisių: rajone daugėja naujų darbo vietų, žmonės drąsiau imasi verslo, o mėsinių galvijų aubrakų pavadinimą neužsikirsdamas ištaria kiekvienas rajono ūkininkas.

„Ateitis priklauso versliems žmonėms“, – neabejoja A. Margelis. Bet tuoj pat pripažįsta: jo vadovaujamame rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, verslių žmonių nėra daug.

Vis dėlto meras iš to tragedijos nedaro, o ieško išeities, pripažindamas, kad verslumo tradicijų iki šiol nebuvo, tad jas reikia kurti ir vaikus nuo mažens mokyti verslui būtinų dalykų. „Mokykloje reikia pradėti dėstyti ekonomiką ir ji turi būti ne papildomas, o privalomas dalykas, kurio mokytų profesionalai, nes dabar daugelis vaikų savo aplinkoje net nemato verslaus pavyzdžio“, – pripažįsta A.Margelis.

Kad tokių pavyzdžių vaikams toli ieškoti nereikėtų, jis pasiūlė mokyklose sudaryti sąlygas parduoti gabių vaikų sukurtus rankdarbius. Tą patį meras  nuolat skatina daryti vietos amatininkus, tautodailininkus – jų rankų darbo gaminiais prekiaujama Lazdijų turizmo informacijos centre. Vietos amatininkų sukurti darbai žymimi savivaldybės prekės ženklo logotipu, kuris sukurtas siekiant padidinti rajono žinomumą bei patrauklumą.

Gal iš pirmo žvilgsnio tai atrodo smulkmena, bet jokios verslo patirties neturinčiam žmogui – tai stiprus stimulas veikti, ir jis jau duoda rezultatų: kasmet vis daugiau Lazdijų rajono gyventojų įsigyja verslo liudijimus.

 

Viltis – investicijos ir nauji projektai

„Sudaryti palankias sąlygas verslui kurti ir naujoms darbo vietoms steigti“, – taip svarbiausią rajono valdžios uždavinį formuluoja A.Margelis.

Tokia nuostata tinka ir patinka Lazdijų rajone investuoti norintiems verslininkams. Kai buvęs Seimo narys Jonas Jagminas užsiminė apie savo ketinimus investuoti Lazdijų rajone, įrengiant čia viščiukų broilerių perinimo inkubatorių, meras kartu su savivaldybės Ekonomikos skyriaus vedėja Jolita Galvanauskiene pats važinėjo po rajoną ir J.Jagminui parodė apie septynis objektus, tinkančius šiam verslui pradėti. Verslininkas  išsirinko buvusius muitinės sandėlius bei šalia jų esantį žemės sklypą Janaslavo kaime.

Aštuntą kartą surengtame aukcione anksčiau niekieno nepirktus sandėlius įsigijęs J.Jagminas kartu su dalininku iš Lenkijos į verslo projektą Lazdijų rajone žada investuoti dešimt milijonų litų ir įkurti apie pusšimtį naujų darbo vietų. Dar šiais metais planuojama baigti inkubatoriaus statybą ir išperinti pirmuosius viščiukus. Per metus čia planuojama išperinti 15 mln. viščiukų.

Žmonės bus įdarbinami ne tik inkubatoriuje – Lazdijų krašto ūkininkai galės auginti nustatytų veislių vištas, kurių kiaušiniai bus superkami ir čia perinami. Pristatydamas savo verslą J.Jagminas patikino, kad lazdijiečiai bus konsultuojami ir mokomi, kaip įsirengti patalpas paukščiams auginti, su jais patirtimi dalysis šioje srityje jau gerokai prakutę lenkų ūkininkai.

Meras neabejoja, kad naujų darbo vietų bus sukurta ir įgyvendinant vieną didžiausių pastarojo meto investicinių projektų Lazdijų rajone „5000 aubrakų Lazdijams“. „Sėkminga mėsinės galvijininkystės plėtra skatintų asmeninių ūkių kūrimąsi, didintų užimtumą ir rajono gyventojų pajamas“, – tikisi A.Margelis.

Jis – ir šio projekto idėjos autorius, neabejojantis, kad nereiklių aubrakų auginimas  nederlingose rajono žemėse bus perspektyvus ir sėkmingas.

Tokias viltis neabejotinai didina ir tai, kad rajono valdžia, „stumdama“ šį projektą, dirba visais frontais: savivaldybė kartu su aubrakų augintoju iš Vokietijos Ernstu Friedriku Baumeriu įsteigė viešąją įstaigą Darbo vietų kūrimo fondą, kuris rūpinasi ES fondų paramos paieška, kaupia reikiamą informaciją apie mėsinių galvijų aubrakų auginimą bei perduoda ją rajono ūkininkams.

A.Margelis mina Žemės ūkio ministerijos slenkstį, įrodinėdamas, kad tiesioginės išmokos ūkininkams būtų mokamos ne tik už nuosavus, bet ir nuomojamus ar kitais pagrindais iš kito ūkinių galvijų savininko gautus gyvulius. Pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Aleksandro Stulginskio universitetu dėl taikomųjų mokslo tyrimų vykdymo rajone, studijų organizavimo, specialistų ir įvairių projektų rengimo.

Lazdijiečiams sudarytos sąlygos semtis patirties šalies ir užsienio aubrakų augintojų ūkiuose, parengtas mokomojo ūkio projektas, kuris bus įgyvendinamas Veisiejų technologijų ir verslo mokykloje, joje nuo šių mokslo metų pradžios atsirado ir nauja – mėsinių galvijų augintojo specializacija, kurią pasirinkusieji gaus net dvigubą stipendiją.

 

 

 

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...