Vyriausybė nutarė dar vienus metus pratęsti lengvatinio PVM tarifo galiojimą šilumai bei karštam vandeniui (9 proc.) ir kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių tiekimui (5 proc.). Tačiau tarp siūlymų nebeliko lengvatinio 9 proc. tarifo apgyvendinimo, kaip eksporto šakos, paslaugoms.
Viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Evalda Šiškauskienė tikina, kad lengvatinis PVM ne tik grąžino Lietuvos viešbučiams konkurencingumą, bet ir padeda kurti naujas darbo vietas, surinkti gerokai daugiau mokesčių į valstybės biudžetą. Šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, mokesčių sumokėta 20,8 proc. daugiau. O jei PVM tarifas vėl bus padidintas iki standartinio 21 proc., ne tik bus mažiau sumokėta mokesčių, bet ir gali tekti kelti kainą vartotojams.
Tačiau šiemet viešbučiai vargu ar sulauks tiek daug užtarėjų kaip pernai, nes netesėjo jų asociacijos prezidentės E.Šiškauskienės pažado, kad lengvatinis PVM gali sumažinti viešbučių kainas maždaug dešimtadaliu. Atvirkščiai, Europos krepšinio čempionato metu viešbučiai kainomis net atbaidė dalį potencialių Lietuvos svečių.
„Manau, nereikėjo grąžinti viešbučiams lengvatinio PVM, bet politiškai buvome prispausti ir nusileidome. O išėjo atvirkščiai – PVM sumažinimas tik padidino kai kurių ūkio subjektų godumą“, – Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Kęstutis Glaveckas gailisi, kad pernai pasidavė politiniam spaudimui.