2010 Rugpjūčio 11

Dvišaliai santykiai

Lenkija stebisi Lietuvos pozicija dėl Karaliaučiaus

veidas.lt

Lenkija yra nustebinta Lietuvos pozicijos nepritarti idėjai kreiptis į Europos Sąjungą siūlant numatyti supaprastintą sienos kirtimą visos Karaliaučiaus srities gyventojams, teigia Lenkijos dienraštis “Rzecpospolita”.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija neseniai pareiškė, kad Lietuva nesvarsto galimybės dėtis prie Lenkijos kreipimosi į partnerius ES, kad susitarimas dėl vietos eismo padengtų visą Karaliaučiaus sritį. Lietuvos diplomatai sako, kad pirmiausia siekiama susitarimo pagal galiojančią ES tvarką.

“Rzecpospolita” sako, kad, Varšuvos nuomone, Lenkijos pasiūlymas yra paprastai įgyvendinamas, o ES ir Rusijos bevizis režimas yra tolimos perspektyvos klausimas.

Lenkija jau kurį laiką ragina siekti, kad supaprastinta gyventojų judėjimo tvarka galėtų pasinaudoti visi Rusijos Karaliaučiaus srities gyventojai. Lietuva prie viešų Lenkijos kreipimųsi neprisideda, nes tai neatitinka dabartinės ES teisės, tačiau teigia esanti pasirengusi pasirašyti susitarimus su Baltarusija ir Rusija dėl judėjimo pasienyje iki 50 kilometrų ruože – tokios sąlygos yra dabartiniame ES teisyne.

Pasak Lietuvos URM, susitarimą dėl pasienio gyventojų judėjimo tarp Lietuvos ir Karaliaučiaus Vilnius buvo pasirengęs pasirašyti dar pernai. “Rzecpospolita” kaip vieną iš Lietuvos argumentų įvardija ir galimą Rusijos piliečių antplūdį į šalį.

Įtakingas Lenkijos dienraštis straipsnyje taip pat vėl vardija tai, ką jis vadina Lietuvos lenkų problemomis rašant pavardes ir švietimo srityje, žemės grąžinimo klausimą gausiai lenkų gyvenamuose rajonuose ir problemas “PKN Orlen” investicijoms Lietuvoje.

“Lietuvos ir Lenkijos santykiai yra blogi. Kyla tik klausimas – kada tai atvirai pripažins abiejų šalių politikai. Ir ką jie darys tai pakeisti”, – rašo “Rzecpospolita”.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...