2011 Gegužės 01

Konfliktas Libijoje

Libijoje per NATO antskrydį žuvo Kadhafi jauniausiasis sūnus ir trys vaikaičiai

veidas.lt

AFP

Libijos sukilėliams ir NATO atmetus derybų dėl krizės užbaigimo pasiūlymą, per NATO antskrydį žuvo Muamaro Kadhafi (Muamaro Kadafio) jauniausiasis sūnus ir trys vaikaičiai, bet pats lyderis nenukentėjo, sekmadienį paskelbė Libijos atstovas.

29 metų Seif al Arabo Kadhafi (Seif Arabo Kadafio) 29 namas “šiąnakt buvo atakuotas visa jėga”, žurnalistams sakė vyriausybės atstovas Mussa Ibrahimas (Musa Ibrahimas).

Libijos lyderis ir jo žmona buvo tame pastate, bet nenukentėjo, sakė M.Ibrahimas, kuris antskrydį pavadino “tiesiogine operacija šios šalies lyderiui nužudyti”.

“Paties lyderio sveikata gera, jis nenukentėjo. Jo žmona taip pat … nenukentėjo, (bet) kiti žmonės buvo sužeisti”, – pridūrė jis.

Vėliau M.Ibrahimas sakė, kad žvalgybinė informacija apie M.Kadhafi buvimo vietą tikriausiai buvo “nutekinta”, ir pridūrė: “Jie žinojo … arba dėl kažkokios priežasties tikėjosi, kad jis ten yra”.

Jungtinės Valstijos nekomentavo pranešimų apie žuvusius Kadhafi šeimos narius.

1986 metais per JAV antskrydį M.Kadhafi taip pat neteko vienos įdukros.

AFP

NATO pranešė, kad Tripolyje surengė antskrydžius, bet nepatvirtino Libijos pranešimų. Kiti šaltiniai informacijos apie žuvusius žmones kol kas taip pat nepatvirtino. Kiek anksčiau, virš miesto praskrendant lėktuvams, buvo girdėti mažiausiai trijų raketų sprogimai.

NATO pareiškime sakoma, kad Aljansas praėjusią naktį Tripolyje tęsė tikslaus nutaikymo smūgius M.Kadhafi režimo kariniams objektams, “tarp jų – … vienam žinomam vadovavimo ir kontroliavimo pastatui Bab Azizijos rajone, šeštadienio vakarą, kelios minutės po 18 val. Grinvičo (21 val. Lietuvos) laiku”.

Tripolyje aidėjo automatų šūviai, kuriais tikriausiai buvo reiškiamas gedulas, o valstybinė televizija parodė vėliavomis mojuojančius demonstrantus, esą gedinčius dėl Seifo al Arabo mirties.

Šeštadienį kalbėdamas per valstybinę televiziją M.Kadhafi sakė, kad NATO “turi mesti bet kokias viltis dėl jo pasitraukimo”.

“Neturiu jokių oficialių funkcijų, kurias galėčiau atiduoti: aš nepaliksiu savo šalies ir kovosiu iki mirties”, – pareiškė jis.

Tačiau lyderis pridėjo pastabą, kuri galėtų rodyti jo norą taikytis: “Esame pasirengę kalbėtis su Prancūzija ir Jungtinėmis Valstijomis, tačiau – be išankstinių sąlygų”.

“Mes nepasiduosime, bet aš raginu jus derėtis. Jei norite benzino, mes pasirašysime kontraktus su jūsų kompanijomis – dėl to neverta eiti į karą”, – sakė jis.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...