2010 Balandžio 19

Valdančioji koalicija

LiCS lieka valdančiojoje koalicijoje

veidas.lt

Liberalų ir centro sąjunga (LiCS)  lieka valdančiosios Permainų koalicijos nare, tačiau pasilieka sau teisę  “išskirti savo prioritetus iš visos Vyriausybės prioritetų”, pirmadienį nusprendė  LiCS vadovybė.

Pasak LiCS pirmininko Gintauto Babravičiaus, partijos vadovybė  pirmadienį svarstė galimybę trauktis iš valdančiosios koalicijos, bet nutarė, kad  tokio žingsnio dar nežengs.

G.Babravičiaus teigimu, liberalcentristams nerimą kelia kai kurių koalicijos partnerių elgesys balsuojant dėl tam tikrų sprendimų, todėl  jie pasilieka tiesę savarankiškai nustatyti savo prioritetus, t.y. LiCS neįsipareigoja palaikyti visų Vyriausybės ir Permainų koalicijos  iniciatyvų bei balsavimų dėl interpeliacijų ir pan.

Klausimas dėl LiCS likimo koalicijoje kilo Seimui praėjusį antradienį nepriėmus Konstitucijos pataisos, įteisinančios tiesioginius merų  rinkimus.

G.Babravičius taip pat tvirtino, jog LiCS tolesnis dalyvavimas koalicijoje priklausys ir nuo partnerių viešų pareiškimų.

“Mes paprašėme koalicijos partnerių viešame pareiškime, kad ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė, ir Liberalų sąjūdis susilaikytų ateityje nuo pačių įvairiausių interpretacijų koalicijos griūties kontekstuose”, -  sakė G.Babravičius.

Jis pabrėžė, kad LiCS dalyvavimas koalicijoje pirmadienį svarstytas pirmąkart per pusę metų, nors LiCS dalyvavimo klausimą koalicijoje jau  kurį laiką esą eskaluoja patys koalicijos partneriai.

Pasak G.Babravičiaus, pasilikdami teisę nepalaikyti programiškai  jiems netinkamų Vyriausybės siūlymų, jie elgtųsi analogiškai “kaip ir  koalicijos partneriai, konservatoriai ir Liberalų sąjūdis, kurie balsuodami dėl tiesioginių merų rinkimų akivaizdžiai nepalaikė mūsų labai aukšto prioriteto, įrašyto ir Vyriausybės programoje”.

Klausiamas, ar LiCS prisidės prie iniciatyvos atstatydinti  susisiekimo ministrą Liberalų sąjūdžio vadovą Eligijų Masiulį, G.Babravičius sakė atsakymo dar nežinantis, o sprendimą šiuo klausimu priims Seimo  frakcija.

“Mes svarstysime, kaip nors specialiai kerštauti ponui Masiuliui mes neturime pagrindo, nors galbūt ir turime šiokį tokį, bet ne tiek didelį,  kad tai būtų išreikšta aiškia ir tikslia pozicija. Visai neatmestina, kad  mūsų frakcijos nariai dalyvaus balsavime, bet ar balsuos “už”, ar “prieš”,  dar negaliu pasakyti”, – sakė G.Babravičius.

Paklaustas, ar jų šiandieninis sprendimas nėra pirmas žingsnis traukiantis iš koalicijos, G.Babravičius tvirtino, kad “politikoje bet kurios vedybos yra potencialių skyrybų pradžia, todėl kartais jos  įvyksta greitai, kitą rytą, kartais užtrunka”.

“Mes nesame kokie raudonskruosčiai papūstžandžiai, kurie dėl vieno  arba kito nesusipratimo dabar pultų pjaustyti per pusę stalus ir triukšmingai suorganizuotume skyrybas. Lašai, kurie kapsi į kantrybės taurę, vienas  jų būna paskutinis. Kuris bus paskutinis, spręs partija, visais atvejais  tai ne minutinis sprendimas, kada bus tas paskutinis lašas, mes matysim”, -  sakė LiCS vadovas.

LiCS pirmadienį kartą kartą įvardijo savo prioritetus valdančiojoje koalicijos. Tarp jų G.Babravičius nurodė tiesioginius merų rinkimus, elektroninio balsavimo įteisinimą, teigdamas, jog “Seimas dar gali reabilituotis už tas klaidas”, sveikatos sistemos bei apskričių reformų tęstinumą, “Sodros” reformą, priemonių ekonomikai gaivinti suaktyvinimą, “peržiūrint ir kai kurias mokestins nuostatas”.

LiCS Seime turi 7 atstovus, partijai priklauso du ministrų portfeliai  – vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...