2011 Birželio 16

Lietuva jau seniai turėjo prisijungti prie Europos tinklų

veidas.lt

BFL

Europos Parlamento narys, Pramonės, tyrimų ir energetikos komiteto pirmininkas Herbertas Reulis (Herbert Reuli) teigiamai vertina naująją Lietuvos energetikos strategiją ir įvardija ją kaip ambicingą dokumentą su tinkamai užsibrėžtais prioritetais. Strategija Seime turi būti svarstoma dar šį mėnesį.

“Pritariu pagrindinei strategijos idėjai diversifikuoti energetinių išteklių gavimo kelius, prijungiant Lietuvą prie ES tinklų ir tuo pat metu sukuriant patikimą energetikos infrastruktūrą šalies viduje. Iniciatyva prisijungti prie Europos tinklų yra ypač sveikintina – tai padaryti Lietuva turėjo jau seniai”, – tvirtina H. Reulis.

Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė teigia, kad tokio įtakingo Europos Parlamento politiko palaikymas Lietuvai yra labai reikšmingas.

“Lietuvos energetinės nepriklausomybės didinimas yra reikalingas ne tik pačiai Lietuvai, jos žmonėms, bet ir visai ES”, – pabrėžia R. Morkūnaitė. Ji atkreipia dėmesį, kad ilgalaikė Lietuvos nacionalinės energetikos strategija dera su Europos Komisijos rengiamomis “Energetikos gairėmis” iki 2050 metų.

Pasak EP komiteto pirmininko H. Reulio, žvelgiant iš politinės perspektyvos, gyvybiškai svarbu, kad ES ir Lietuva pagaliau sujungtų savo energetikos sistemas.

“Norėčiau pamatyti šį procesą pabaigtą praėjus dešimčiai metų nuo Lietuvos tapimo ES nare. Be to, didžiulis potencialas slypi energijos efektyvumo didinime, kuris leis ne tik sumažinti vartotojų išlaidas energetiniams ištekliams, bet ir kurti darbo vietas. Sveikinu Lietuvą dėl jos sprendimo naudoti branduolinę energiją. Jeigu ES rimtai nusiteikusi drastiškai mažinti CO2 emisijas, bazinės apkrovos elektros energija iš mažai anglies dioksido išskiriančių energijos šaltinių mums bus dar labiau reikalinga. Šiuo atveju saugi branduolinė energija tampa pagrindiniu tokios energijos šaltiniu”.

Europos Parlamento Pramonės, tyrimų ir energetikos komiteto pirmininko manymu, suskystintų gamtinių dujų terminalas yra itin svarbus ir Lietuvos energetikos infrastruktūrai. „Suskystintų gamtinių dujų terminalai jau daugelį metų yra tapę ES energijos išteklių diversifikavimo strategijos dalimi. Sparčiai vystantis technologijoms, dujų transportavimas į terminalus dideliais atstumais tampa vis patrauklesnis. Terminalas įgalina sukurti skirtingus dujų gavimo kelius, o tai didina energetinį šalies saugumą. Liberalizuotoje energetikos rinkoje suskystintų gamtinių dujų terminalas vaidina itin svarbų vaidmenį, kadangi jis didina konkurenciją tarp dujų tiekėjų”, – sako H. Reulis.

Pasak R. Morkūnaitės, suskystintų dujų terminalas šiuo metu yra bene vienintelis ir greičiausias būdas Lietuvai dujas gauti iš kelių tiekėjų. Tik tuomet, kai bus sukurta galimybė diversifikuoti gamtinių dujų šaltinius, bus galima kalbėti apie efektyvią tiekėjų konkurenciją, sumažinančią šilumos ir elektros energijos kainą vartotojams.

H. Reulis priduria, kad tokie dokumentai kaip Nacionalines energetikos strategija suteikia gaires ir kryptį ne tik Lietuvai, bet ir kitoms šalims. Tačiau ne tik šios strategijos priėmimui prireiks tvirtos politinės valios. Politinė valia bus būtina ir apsisprendžiant dėl strategijoje numatytų tikslų įgyvendinimo, reikalingų investicijų į energetikos infrastruktūrą bei energijos vartojimo efektyvumą, visuomenės supratimo ir palaikymo užtikrinimo.

Daugiau šia tema:
  • Nėra panašių straipsnių.
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...