2011 Kovo 23

Europos Sąjunga

Lietuva jungiasi prie “Pakto eurui”

veidas.lt

Lietuvos Vyriausybė trečiadienį nusprendė prisijungti prie vadinamojo “Pakto eurui”, dėl kurio sutarė eurą turinčios šalys, nors užsienio reikalų ministras ir sukritikavo prisijungimo sąlygas kaip “arogantiškas”.

“Pritarėme “Paktui eurui plius”, manome, kad jis atitinka Lietuvos ilgalaikę strategiją tapti euro zonos nare”, – po Vyriausybės posėdžio žurnalistams sakė užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

“Metodas, kuriuo buvo jis pasiūlytas ne euro zonos narėms, sakyčiau, yra šiek tiek aroganiškas, nes buvo pasiūlyta – “take it or leave it” – paimkit viską arba nieko. Bet kadangi nesame euro zonos nariai, tai ir neturėjome galimybės diskutuoti ir kreipti į vieną ar kitą pusę”, – sakė ministras.

Vokietijos ir Prancūzijos inicijuotu dokumentu, kuris dar vadinamas konkurencingumo paktu, tikimasi ES nares paskatinti riboti valstybės skolą ir biudžeto deficitą. Paktą šią savaitę Briuselyje turėtų patvirtinti ES šalių vadovai.

Dėl pakto neseniai susitarė euro zonos šalys, tačiau prie jo pakviestos prisijungti ir bendros valiutos neturinčios ES valstybės. Šios grupės šalys priėmė skirtingus sprendimus – Lenkijos, Latvijos, Danijos vadovai sako esantys už paktą, tačiau Vengrija pranešė atsisakanti jungtis, nes nori išsaugoti nepriklausomą mokesčių politiką.

A.Ažubalis savo ruožtu pabrėžė, kad dokumente nekalbama apie privalomą mokesčių harmonizavimą.

“Šitame dokumente nėra tiesioginės referencijos arba nurodymo apie privalomą mokesčių harmonizavimą. Mes išlaikome savo mokesčius, reguliuodami patys”, – žurnalistams sakė ministras.

ES vadovybė teigia, kad pakto nuostatos leis glaudžiau koordinuoti ekonominę politiką euro zonoje. Tikimasi, kad tai sustiprins euro zonos konkurencingumą, o valstybėms narėms bus paprasčiau spręsti problemas dėl viešųjų finansų ir išvengti krizių, kurias sukelia didelis biudžeto deficitas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentarai (1)

  1. Arūnas Arūnas rašo:

    Tai Eurą įvesime be referendumo??? O gal dauguma piliečių jau nenori jo?


Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...