2011 Sausio 14

Politika

Lietuva neblokuoja ES sankcijų Baltarusijai – prezidentės atstovas

veidas.lt

Lietuva neblokuoja siūlymo Europos Sąjungoje (ES) vėl įvesti vizų draudimą Baltarusijos valdžios atstovams, penktadienį pareiškė prezidentės Dalios Grybauskaitės atstovas.

“Lietuva sankcijų Baltarusijai neblokuoja. ES vykstančiame svarstyme Lietuva laikosi pozicijos, kad vizų apribojimas turėtų būti taikomas tikslinei grupei Baltarusijos atstovų, tačiau ne visiems šalies žmonėms”, – BNS penktadienį sakė Linas Balsys.

Jo teigimu, Lietuva laikosi nuomonės, kad visų Baltarusijos piliečių izoliuoti negalima, todėl siūlo ES supaprastinti vizų režimą.

“Sankcijos neturi paveikti visų Baltarusijos piliečių. Prezidentė laikosi nuomonės, kad Lietuva turi neizoliuoti Baltarusijos ir tuo tikslu yra parašiusi laišką ES Vadovų Tarybos prezidentui Hermanui Van Rompuy ir Europos Komisijos prezidentui Jose Manueliui Barrosui, ragindama palengvinti vizų režimą Baltarusijos piliečiams, kad jie galėtų tas vizas įsigyti pigiau ir laisviau, lengviau, geresnėmis sąlygomis įvažiuoti į Šengeno erdvę”, – sakė prezidentės atstovas.

Pastaruoju metu kai kurios žiniasklaidos priemonės, remdamosi anoniminiais šaltiniais, pranešė, esą derybose ES viduje Lietuva, Latvija ir Italija blokuoja sankcijas Baltarusijai, kurių siūloma imtis po susidorojimo su opozicija, pasibaigus prezidento rinkimams. Tai interviu BNS sakė ir britų savaitraščio “The Economist” redaktorius Edwardas Lucasas.

Vienas Lietuvos pareigūnas tokias žinias pavadino “sąmoningai melagingais pareiškimais”, kuriais esą bandoma diskredituoti Lietuvą.

“Prezidentė laikosi nuomonės, kad šalies piliečių izoliuoti negalima ir netikslinga. Tačiau dėl sankcijų, kai kalbama apie tikslinę grupę, Lietuva derybose tokioms sankcijos neprieštarauja”, – BNS sakė prezidentės atstovas.

Prezidentės atstovas taip pat sakė, kad klaidingos yra interpretacijos, esą D.Grybauskaitė nepritaria JAV ir Rusijos sutarčiai dėl strateginės puolamosios ginkluotės mažinimo (START sutartis).

“Lietuva neprieštarauja START sutarčiai. Atvirkščiai – prezidentė dar balandžio mėnesį parašė laišką JAV prezidentui B.Obamai, kuriame remia šios sutarties pasirašymą. Tame pat laiške prezidentė informuoja, kad Lietuvai Prahoje atstovaus premjeras A.Kubilius”, – kalbėjo L.Balsys.

Prieštaringų vertinimų buvo sulaukęs prezidentės D.Grybauskaitės sprendimas nedalyvauti Vidurio ir Rytų Europos vadovų susitikime su B.Obama pernai balandį, kuris surengtas tuo pat metu, kai JAV ir Rusija pasirašė START sutartį.

Po kelių mėnesių D.Grybauskaitė pareiškė, kad Jungtinių Valstijų ir Rusijos derybos dėl nusiginklavimo galėjo neatitikti Baltijos šalių regiono interesų, ir būtent todėl ji nevyko į Prahą, o delegavo A.Kubilių.

“Tai buvo surišta su derybomis tarp JAV ir Rusijos dėl nusiginklavimo pasaulyje ir tame tarpe Europoje. Matydama, kad tai gali neatitikti bent jau Rytų Europos ir Baltijos šalių regiono interesų, aš nenorėjau gerti šampaną už tokią perspektyvą”, – rugsėjį transliuotame interviu TV3 laidai “Savaitės komentarai” sakė prezidentė.

Ne kartą D.Grybauskaitės užsienio politiką kritikavęs E.Lucasas interviu BNS šią savaitę sakė, kad toks pareiškimas padarė didelę žalą Lietuvos įvaizdžiui JAV akyse.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...