2011 Balandžio 04

Atominė energetika

Lietuva sulaukė susidomėjimo iš JAV politikų dėl Baltarusijos planų statyti atominę elektrinę

veidas.lt

Lietuva sulaukė susidomėjimo iš JAV politikų dėl Baltarusijos planų netoli nuo Vilniaus statyti atominę elektrinę, pranešė “Lietuvos rytas”.

Dėl šių statybų abejonių kilo Kongreso nariams. Informacijos pareikalavo JAV Atstovų rūmų narys Gregory Meeksas (Gregoris Myksas), rašo dienraštis.

“Baltarusija privalo atsižvelgti į Lietuvos susirūpinimą ir laikytis saugos reikalavimų. Toliau stebėsime situaciją”, -patikino Valstybės departamento pareigūnas Danielis A.Russellas (Deividas A.Raselas) praėjusios savaitės pabaigoje JAV Kongrese vykusiame posėdyje apie Baltarusijos žmogaus teisių situaciją.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas E.Zingeris džiaugėsi sulaukęs bent tokio amerikiečių susidomėjimo atominės elektrinės Lietuvos pasienyje problema.

“Galiu pasakyti, kad Baltarusijos režimas į mus žiūri iš aukšto ir visiškai nesiruošia dalytis informacija dėl naujosios elektrinės prie pat mūsų sostinės saugumo. Tačiau tegul vyrai Minske apsiramina – Briuselis su jais kalbėsis mūsų balsu.

Į visus Europos Sąjungos dokumentus bus įrašyta, kad vienodų saugumo standartų turės laikytis ne tiktai ES veikiančios atominės elektrinės, bet ir tos, kurios tiekia energiją Bendrijos šalims”, – kalbėjo E.Zingeris.

Penktadienį buvo praneša, kad JAV Kongreso Atstovų Rūmų Užsienio reikalų komiteto pirmininkė Ileana Ros-Lehtinen (Ailyna Ros Letinen) žadėjo detaliau susipažinti su Lietuvos nuogąstavimais dėl Baltarusijos planų statyti atominę elektrinę,

Apie energetiką JAV sostinėje praėjusį savaitgalį buvo kalbama ir per Jungtinio Baltijos-Amerikos nacionalinio komiteto konferenciją.

Joje dalyvavo Latvijos prezidentas Valdis Zatleras, leidinio “The Economist” apžvalgininkas Edwardas Lucasas (Edvardas Lukasas), ekonomistas Andersas Aslundas, kiti įtakingi veikėjai.

Buvęs JAV ambasadorius Lietuvoje Keithas Smithas (Keitas Smitas) pabrėžė, kad siekiant Baltijos šalių energetinės nepriklausomybės daugiausia problemų kyla dėl skaidrumo.

Diplomatas pasakojo per trejus tarnybos metus Lietuvoje 1997-2000 metais matęs ne vieną politiką, besibičiuliaujantį su “Gazprom” ir kitomis Rusijos energetikos struktūromis.

“Jei manote, kad korupcija baigiasi prieš kertant Lietuvos sieną, taip nėra.”, – teigė diplomatas.

Vašingtone buvo įvardyta dar viena problema, trukdanti greičiau siekti energetinės nepriklausomybės, – nepakankamas Baltijos šalių bendradarbiavimas

K.Smithas pabrėžė, kad Briuselio dėmesio bus sulaukta tiktai tuomet, kai trys Baltijos valstybės projektus pristatys kaip stiprus, bendras regionas.

Daugiau šia tema:
Skelbimas

Komentuoti

Žurnalas "Veidas"

Pirk šį numerį PDF

"Veido" reitingai

Gimnazijų reitingas 2016
Pirk šį straipsnį PDF
Skelbimas

VEIDAS.LT klausimas

  • Ar išorės agresijos atveju šiuo metu Lietuvos piliečių pasipriešinimas galėtų būti toks efektyvus kaip 1991 m. sausio 13 d.?

    Apklausos rezultatai

    Loading ... Loading ...