daržininkystė
Šiemet jau vasario pradžioje sėklų pardavėjai sulaukė pirkėjų antplūdžio. Palyginti su pernai tuo pačiu laikotarpiu, pardavimas šoktelėjo trečdaliu. Bendrovės “Sėkluva” vadovas Kazys Noreikis sako, kad dabar populiariausios paprikų sėklos, vėliau ateis pomidorų eilė, o kai atšils – agurkų, cukinijų ir kitų daržovių. Bendrovės “Žemaitijos sėklos” direktorius Rolandas Mačiuitis prognozuoja, kad sėklų pirkimo pikas bus balandžio viduryje.
“Šiemet rinkoje daugiau naujų pardavėjų, tačiau pirkėjai taip pat aktyvesni. Perka daugiau ne tik daržovių, bet ir gėlių sėklų. Vazoninės gėlės brangiai kainuoja, o žmonės įprato gražinti aplinką, todėl vėl grįžo prie sėklų”, – teigia R.Mačiuitis.
K.Noreikį džiugina, kad pirkėjai dažniau renkasi brangesnes hibrides sėklas. Jos kainuoja kelis kartus brangiau negu paprastos, tačiau visos yra daigios, pasižymi išskirtinėmis savybėmis, iš vieno augalo išauga po keletą kilogramų, pavyzdžiui, agurkų, pomidorų. K.Noreikis sako, kad lietuviai augina ir egzotiškus augalus, todėl šiemet bendrovė kaip naujieną pristato muskatinių moliūgų, verdant suyrančių cukinijų, dryžuotų pomidorų sėklų.
R.Mačiuitis pastebėjo, kad žmonės jau seniai Lietuvoje augina melionus, arbūzus, žemuoges. Taip pat lietuvaičiai mielai perka įvairių prieskonių sėklų: bazilikų, melisų, raudonėlių, čiobrelių, rozmarinų.
“Daržovių kainos parduotuvėse didelės, be to, toliau kyla, todėl vis daugiau žmonių patys vėl augina agurkus, pomidorus, prieskonines žoleles. Tam įtakos turėjo ir pranešimai žiniasklaidoje apie tai, kad daržovėse randama dideli kiekiai nitratų, kurie sukelia įvairiais ligas”, – mano K.Noreikis.