Pasaulyje yra vienintelis konjakas, kuris nusipelnė vietos ant Didžiosios Britanijos karalienės stalo. Tad koks gi tas karalių skonis? Su juo susipažinti galėjo ir trečiadienio vakarą vykusios kviestinės vakarienės Vilniuje svečiai.
Garbingiausi klientai – Karališkoji Didžiosios Britanijos šeima
Karališkoji Didžiosios Britanijos šeima išskirtiniu „Hine“ konjako namų klientu tapo 1962 metais, kai teisę tiekti konjaką Bakingemo rūmams suteikė pati karalienė. Tokią teisę „Hine“ iki šiol turi vieninteliai visame pasaulyje.
Netrukus Bakingemo rūmų rūsius pasieks vienas ypatingo konjako butelis. 250 metų jubiliejų švenčiantys „Hine“ konjako namai šia proga išpilstė 60 metų statinėse brandintą konjaką, kurį pavadino „Hine 250“.
Karališkajai Didžiosios Britanijos šeimai rezervuotas tik vienas šio konjako butelis, nes gėrimo išpilstyta nedaug – vos 250 butelių. Tačiau trečiadienio vakarą vienas jų buvo atidarytas ir Lietuvoje.
Kelių kartų kūrinys
Itin ribotas kiekio konjako „Hine 250“ grafinai, kurių kiekvienas kainuoja apie 35 tūkst. litų, neabejotinai taps viso pasaulio kolekcininkų objektu. Vis dėlto vienas šio labai brangaus gėrimo grafinas buvo išpilstytas per šventinę vakarienę „Stiklių“ restorane, kuriame paminėta „Hine“ 250 metų sukaktis. Būtent „Hine 250“ degustacija tapo vakaro kulminacija.
Kaip sakė konjakų kolekciją ir patį „Hine 250“ Lietuvoje pristatęs „Hine“ konjako namų ambasadorius Per-Even Allaire, „Hine“ konjakai niekada nebuvo masinės gamybos gėrimai, tačiau 250 metų jubiliejų buvo nuspręsta atšvęsti ypatingai.
„Konjakas, kuris dabar yra „Hine 250“, dar 1953 metais buvo atidėtas į šalį dabartinio mūsų konjako namų prezidento tėvo ir dėdės. Jie nusprendė pasilikti jį ir atidėjo į privatų šeimos rūsį. Prireikė 60 metų, kol statinėse jis subrendo ir pasiekė itin puikią kokybę. 60 metų statinėje – tikrai išskirtinis dalykas konjakui“, – kalbėjo Per-Even Allaire, pažymėjęs, kad 1953-ieji buvo turbūt geriausi metai konjako derliui praėjusiame amžiuje.
Jis pasakojo, kad ypatinga ne tik konjako „Hine 250“, bet ir butelių, į kuriuos jis išpilstytas, istorija. Krištolinių grafinų dizainą pradėjo kurti prancūzų dizainerė Andree Putman. Deja, šiemet ji mirė, o projektą perėmė ir užbaigė jos dukra Olivia.
„Ši istorija visai kaip ir pats konjakas. Šiandien mūsų meistrai dirba su gėrimu, kurio derlius nuimtas prieš 2–3 kartas“, – sakė Per-Even Allaire.
Baltijos šalys – auganti rinka
Pasak Per-Even Allaire, susidomėjimas išskirtiniais konjakais pasaulyje auga, o nuo šių tendencijų neatsilieka ir Lietuva bei kitos Baltijos regiono šalys.
„Baltijos regiono žmonės ieško išskirtinių dalykų, vertina ypatingus produktus. Baltijos šalys išties yra labai gera rinka tokiems produktams. Jų paklausa nuolat didėja. Tai auganti rinka kalbant tiek apie konjaką apskritai, tiek apie „Hine“, – sakė Per-Even Allaire.